Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most tényleg van ilyen program...

Most tényleg van ilyen program, ami azt eredeti Ip-t megváltoztatja? Vagy, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Szóval..bizonyos okok miatt le kellett töltenem egy IP rejtőt(nem rossz célokra használom).Mielőtt feltelepítettem fix IP címem volt,de miután feltelepítettem megváltozott az eredeti IP címem és mindennap változik,annak ellenére,hogy nem állítom be,hogy hamis legyen.Szóval,ha nem állítom be,hogy hamis Ip címem legyen,akkor is mindig változik és,akkor is,ha beállítom,hogy hamis legyen(és tudtommal csak ilyenkor kellene változnia az Ip címnek).Eddig,amikor olvastam Ip rejtőkről mindig azt olvastam,hogy az eredetit nem változtatja csak elrejti,ha beállítjuk,hogy rejtse el

2012. dec. 12. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, hol is kezdjem ahogy én tudom (?) - Annyira azért felhívom a figyelmed, hogy nem vagyok informatikus, viszont egy időben én is abban a cipőben jártam mint Te, IP maszkolásra és Max. privacy -ra volt szükségem - internetmaffia és adathalászat ellen való "menekülés" miatt :/ :( -, és habár régen volt, meg minden, valami ragadt rám.


Először is - olyan nincsen hogy VALÓJÁBAN cseréled az IP-det. Dinamikus vezetékes net esetében van, hogy újracsatlakozásnál a szolgáltató új IP címet oszt ki, viszont az IP címed minden esetben a szolgáltatótól származik és függ, és naplózzák is azokat.

Amit egyedül tudsz, hogy a lekövetésedet megnehezíted. Így pl. ami triviális módszer pl. a crackek hosterei és beszerzői/feltöltői körében, hogy ún. proxy szerverek adatforgalmi láncán keresztül szinte az egész földre kiterjedően tesznek kerülőket az adatforgalom lebonyolítására. Egy ilyen proxy szerver feladata direkt az, hogy kérésre beleavatkozzon a netes adatforgalomba akár személyi, akár céges, vagy autómata-szolgáltatás internethasználata esetében, így újabb nyomokat hagyva a netes adatforgalom naplózásában, az IP címlistán, stb. Tajvan-ban pl. több száz ilyen proxy szerver működik tudomásom szerint a 2000-es évek óta, számtalanon bonyolítottak pl. már le így feltöréseket, internetes bűntényeket. Viszont egyikre sem búzdítanék senkit sem : mivel azt ne felejsd el, hogy továbbra is minden megörződik!

Igaz, ha pl. tucatnyi, vagy akár száz ilyen proxy-szerveren megy az adatforgalmad, ami lényegesen és érthető módon lassítja is az egész forgalmat, akkorára duzzad az adatforgalmi napló, hogy civil emberi erőforrásokkal majdhogynem lenyomozhatalan, főleg ha nem tudják konkrétan, hogy mit keressenek - mintha akupunktúrás tűt keresnének egy ipari szénakazalban. Viszont ha nagyon akarnak, és be is tudják lőni, hogy mit keressenek, meg tudnak találni. Az IP címed végül ugyanúgy ott van a szolgáltatónál, az elvi lehetőség pedig ott van hogy végigmenjenek az útvonalon. Igaz, ezt már csak komoly indok kapcsán fogják megtenni.

Ha pl. magyarországi célponttal, de külföldi helyszínről, gépről, vagy nagyrészt külföldi adatforgalommal bonyolítottál le, tegyük fel vlm. illegális üzletet vagy csalást, csak nemzetközi körözés, illetve ügykezelés esetén fogják az IP-s útvonalat végignyomozni, ami Ft-ba átszámolva (sok esetben sajnos) csak több száz ezer forint körül haladja meg a határt, amikor is nemzetközi szintre terjesztik fel a nyomozást. Ha pl. kaptál már hoteles vagy welness nyereménylevelet E-Mail-ben a semmiből, ami remélem nem kell mondjam hogy mind csalás, amögött kb. ilyenek játszódnak le.


Azt sajnos nem tudom, hogy konkrét IP címet rejtő programok milyen technikát használnak - ahogy emlékszem van egy ismertebb Java rendszerű, akkor bizonyára találkoztál vele - de mindegyikre ugyanúgy igaz, hogy csak bonyolítani próbálja az adatforgalmadat, illetve non-professzionális hackerek számára megnehezíteni a célzott és "tárcsázós" támadásokat (Panda Antivirus anno családi szinten akár havi szinten is regisztrált nálunk ilyen támadásokat), viszont nincs igazi valóság az IP-address "cserélés" címszó, pláne nem a hackerkedés elrejtése mögött.

Egy szemléletes példával élve, ha valóban és szó szerint hamis IP címmel működnél, amit talán még meg is tehetsz, ha nagyon akarsz, nem tudnál semmilyen információt visszakapni, számodra minden létező internetes célpont egy feketelyuk lenne. Habár Te, mint valós címekre ki tunád küldeni a lekéréseket és parancskérelmeket, a másik oldalon a hamisan megkapott IP címet tudnák csak kezelni és úticélként kezelni, az információ pedig elveszne.

Úgyhogy habár ha valami folytán pingeléssel változó címet kapsz vissza, ami sajnos nem tudom hogy hogyan lehet és nem tudom hogyan lehetne rajta segíteni (habár tudom, bizonyos esetekben szükség van saját IP-cím leolvasására) - remélem nem túl sokszor van erre szükséged -, ha továbbra is tudod érdemlegesen használni az internetszolgáltatásodat, van valós adatforgalmad és van információelérésed, akkor még nincs nagy baj ; talán kicsivel nagyobb gond már az, ha bár van adatforgalmad, de kikapcsolt állapotban is lassítja a névleges csere az internethasználatodat.

Esetleg ellenőrizd le, hogy tényleg nem fut-e semmilyen folyamat a szóban forgó programmhoz köthetően, így pl. a Windows Feladatkezelő 'folyamatok' ablakában, az msconfig rendszerrel felálló alkalmazásokat listázó oldalán, stb. Ami pedig még eszembe jutott, hogyha tényleg tudod rendesen használni az interneted, erre szakosodott webszolgáltatások segítségével meg tudod nézni az IP-címedet, mivel az adatforgalmi mechanizmussról említettekből következően azoknak pontosan meg kell tudniuk mutatni, milyen címről kapják és küldik vissza az adatokat más helyek. Most per-pillanat nem tudom, hogy ennek hogy nézz utána, de szvsz. ebben a Google készséges segítőtárs lesz. ;)


Egyébként adatvédelem kapcsán melegen ajánlom a TOR-t, a "keményebb", vagy jobban mondva a "rizikósabb" hónapokban én is használtam. Google segítségével még az ún. "Orion Project", vagy ami a rövidítés eredete is, a "The Orion Project" kapcsán találhatod meg. Ez anno (durván) a 90'-es évekig az US katonaság project-je volt, viszont mivel nem volt titoktartásra további ok, kiterjesztették a civil életbe is, már forráskóddal együtt is letölthető. Ahogy neve is mutatja, >réteges< védelmet von a géped köré virtuálisan, és az egész világon a többi TOR felhasználók millióival keveri az adatforgalmadat - ahogy emlékszem. Egyirányú titkosításokat és asszimetrikus kriptográfiai kulcsokat használ, azaz peer-to-peer adatforgalom mind a két ismert fél között minden további nélkül működik, viszont kéretlen fél akkor sem tudja lehallgatni az információkat megfelelően, ha az egyik félt már meg tudja figyelni, vagy úgymond rálát a kiküldött, de kódolt adataira.

Ahogy emlékszem, kifejezetten levelezés, e-mail titkosítására jó, de azt végül is nem tudtam meg pontosan, hogy még esetleg minek a védelmébe segített be nekem. Nálam rendszerrel együtt indult, az első napokban még voltak telepítési/felhasználói hozzá nem értésből származó problémáim, de utána ment : rendszerrel együtt indult, és mindig felcsatlakozott a hálózati "köd"-be.


Egyenlőre ez, amikkel írásban látatlanban segíteni tudtam, de még egyszer felhívnám rá a figyelmed az érdekedben, hogy ne vedd készpénznek, illetve elnézést, ha valótlan információkkal szolgáltam volna.

Még amit ajánlani tudok, hogyha jól emlékszem, a külső merevlemezemre mentettem el egyaránt helyi- és internetes adatvédelemmel foglalkozó programokat, vírusírtóktól elkezdve a tárgyaltakhoz hasonló szoftveres dolgokig.

Esetleg még tudom ajánlani, hogyha igényt tartasz rá, privátban még átbeszélhetünk egyet-s-mást mint amatőr-az-amatőrrel, meg majd jelzek, hogyha megtaláltam az említett szoftveres archívumcsomagomat, mert most nem vagyok biztos benne, hogy a még élő külső merevlemezemen van, nagy a másikon nyugszik örök békében köszönhetően az olyanok miatt, akik "ellen" nekem is egykor szükségem volt ilyen programokra.


Remélem neked már nagyobb szerencséd lesz több adatod védelmével, mint anno nekem, és ha ez ügyben esetleg tudok segíteni ismereteim hiányfoltjai ellenére, szívesen tenném!


Sok sikert!


Ja, és bár már nem ez a téma, de az SG fórumon van egy jó topic vírusírtókról is, már régi és sok infó gyűlik rajta azóta is.

2012. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!