Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Speak Board - Parancssori...

Speak Board - Parancssori argumentumokkal való vezérlés - Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Kisebb, viszont relatíve sok (hetente 30-40 db) 3-4 mondatos szövegek TTS konvertálásának lehetősége érdekelne hosszútávon. Emiatt, és egyéb okok miatt is szükségem lenne arra, hogy parancssori argumentumokkal tudjak vezérelni (lehetőleg végig egérkattintások és Win32 vezérlőelemek {gombok, rádióbutton-ok, stb.} érintésének szüksége nélkül) egy Szöveg-Hangfájl konvertáló Windows programot, illetve ha szükséges, saját felhasználói kezelőfelületbe tudjam felhasználni, itt lenne szükségem ismét csak "command line" módú vezérlésre.


Magyar szövegfelolvasók terén ami számomra is legjobbnak tűnt, az a SpeakBoard. A programról természetesen közismert hogy fizetős, ami a minőségét tekintve színkorrekt - ennek kapcsán elég legyen annyi, hogy nekem nem, de ismerősnek a hobbija miatt boltilag megvan, az átadással és Standalone alkalmazássá való becsomagolásba (mivel arra is szükségem lenne, sokkal egyszerűbbé tenné a dolgokat, de azt megoldom én magam) kérném ne menjünk bele, és csak remélem hogy nem dobnak vissza emiatt a modik - Bocs! ;)


Szóval megpróbáltam kikutatni, hogyan lehetne megtudni a parancssori argumentumokkal való vezérlési lehetőségeit a programnak. Neten nem volt róla semmi, és az egyetlen amit a demó verzión - mivel még az van itt a gépemen - próbálgatni tudtam, az az, hogy egy TXT fájlt ráhúzok vagy egyetlen argumentumként megadok a program neve után, és azt felolvassa élőben.


Viszont ami még fontos, hogy egy dolog feltűnt, amiről nekem igen elég erős a gyanűm, hogy a fentebb tárgyalt dolgot mégiscsak lehet valahogy kivitelezni:

Miután feltelepítettem a hivatalos Demó verziót, a telepítő a registry rendszerben - legalábbis a gyanúm szerint ott - elvégzett valami általam fellelhetetlen ill. azonosíthatatlan bejegyzést, aminek hatására a TXT kiterjesztésű fájloknál az alap Windows intézőben a jobb egérgombbal előhívható felugró-menüben 4 darab opció van felolvasással kapcsolatosan - természetesen a SpeakBoard programhoz kötve - köztük egy-egy "Felolvasás .wav-ba" & "Felolvasás .mp3-ba" címmel. Ki is próbáltam, a program minden további nélkül elvégezte volna autómatikusan a konvertálást, persze ha nem lenne rajta a limitáció.

A program gyorsan feltelepíthető, Google-keresőben meg az első 3 találat között ott van a letöltést felkínáló oldal, úgyhogy aki esetleg már ezt elolvasta idáig és van tíz perce és tudása fellelni a problémát, megköszönném ha saját maga is megnézné ezeket, ha szükségesnek tartja. Remélem érthetően írok...

...Interneten két nappal megelőzőleg találtam is képernyőfotót ahhoz illően, amiről beszélek, de azt már sajnos nem találom, (mivel Browzar böngészőt használok alacsony gépi memóriakapacitás miatt, az pedig sokszor ugyanazon keresésre másodszorra-harmadszorra más találatokat hoz), ami pedig még gáz - és sajna a felhasználói hozzá nem értésemből származik - hogy letöröltem a SpeakBoard-ot, már nem is emlékszem hogy miért, aztán rájöttem, hogy nem kellett volna, ismételt feltelepítésnél viszont meg már nem építette be a már említett négy jobb egérgombos menüelemet.


Szóval ami nekem a konklúzió, hogy ismereteim szerint a Windows-os registry adatbázisban van külön-külön egy-egy script mindegyik említett menüpontra, de akár ha nem is registry-ről lenne szó, valahogy át kell adnia ezeknek a scripteknek a bemenetet (TXT fájl) és a kimenet paramétereit (fájlnév és elérési út) valamilyen általánosított formulában, ami tapasztalataim szerint - bár közel sem vagyok jól tanult/képzett és gyakorlott informatikus - általában leképezhető a felhasználó által is, mint pl. jelen esetben parancssorra, VB-scriptre, stb.


Úgy gondolnám, azok talán tudnának segíteni, akik Windows hackelésében és testreszabásában jártasak, vagy fel tudják kutatni és analizálni/értelmezni a registry rejtelmeit... de bárhogy is gondolom, nagyon megköszönném a segítséget, és ha módomban áll, viszonoznám (amennyire lehetőségeim adják).


Aki már szánt rám annyit, hogy végigolvassa amit írtam, esetleg elgondolkozzon rajta, "telepatikusan" annak is köszönöm!


:)



2012. dec. 12. 21:19
 1/2 anonim válasza:
hát így :D
2013. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mit "hát így"! TÉRJÉ' MÁ' MAGADHOZ, és kommentelj normálisan. Ha piszkálódni tudsz csak, TŰNJ INNEN! Akkor is, ha protkód van a moderátoroknál! (bandázni bezzeg tudom könnyű lenne, ha egymagad állsz ki, na az talán valami már lehetne...)
2013. ápr. 5. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!