Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztrót érdemes...

Melyik Linux disztrót érdemes telepíteni erre a gépre?

Figyelt kérdés

Celeron D 2.53 GHz

1GB RAM

Radeon 9550 128 MB


Erre keresek egy kezdőknek való disztrót, ami gyorsan és stabilan futna rajta.



2012. dec. 13. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ubuntu 12.10

[link]

2012. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mèg a linux mint 9 xfce is jó erre (is).

Szerintem egyik legegyszerübb.

Igaz tiszta ubuntu, de mègis valahogy egyszerübb.

linuxmint.hu

letöltèsek

xfce 32bit

2012. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gép kicsit gyengécske a legfrissebb Ubuntuhoz. Szinte biztos, hogy elfut rajta, de valószínű, hogy elég döcögősen. Azon kívül, én nem tennék fel olyan disztrót, amihez nincs már támogatás, mert csak nagy kínok árán fogod tudni a programjaidat frissíteni.


Szóval amit én ajánlok:


Lubuntu van Xubuntu

12.04 vagy 12.10 verzió (Előbbi előnye, hogy ún. hosszan támogatott kiadás, és 2017-ig van hozzá támogatás, az utóbbi előnye, hogy az a legfrissebb, de támogatás csak 1-2 évig van hozzá)


Illetve Linux Mint MATE, XFCE vagy LXDE

13 vagy 14 (A 13-as az Ubunutu 12.04-en, a 14-es az Ubuntu 12.10-en alapul a fent írt előnyök és hátrányok ugyanúgy vonatkoznak rá.)


Meg kell mondjam, az LXDE egy elég fapados grafikus környezet, de azért használható. XFCE-t még sohasem használtam. A MATE viszont viszonylag szép és nem is kell hozzá erőgép, hogy futtasd.


Szóval ha a fenti, összesen 10 ajánlatból kellene a legjobbat mondanom, akkor azt hiszem, az a Linux Mint 14 MATE lenne. Azt próbáld ki először, ha mégis gyenge, hozzá a géped rakhatsz fel mellé (a teljes oprendszer újratelepítése nélkül is) másfajta grafikus környezetet.

2012. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez lemaradt:

[link]

2012. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a 09:08-as válaszolónak. :)
2012. dec. 14. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!