Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy gépet amin linux...

Vettem egy gépet amin linux van. A billentyűzeten magyar ékezetes betűk nincsenek feltüntetve. Ez nem is zavar. Viszont az eladó azt mondta, hogy ha windows-t teszek rá akkor a billentyű kiosztás megváltozik. Érdekelne mi az oka?

Figyelt kérdés
Matricát is adott. De az káosz lenne ha össze-vissza lenne a betűk. Nem oldható ez meg valahogy?

2012. dec. 20. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A win-en is állítható a kiosztás. Vagy átmatricázod a magyar kiosztásnak megfelelően, vagy E-bay-ről rendelsz hozzá magyar billentyűzetet.
2012. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha win-en is állítható a kiosztás miért kellene matricázni és miért kellene billentyűzetet venni?
2012. dec. 20. 15:37
 3/9 tabaki ***** válasza:

"...az eladó azt mondta... Érdekelne mi az oka?"


Annak, hogy ezt mondta, alkalmasint az az oka, hogy nem szeret fontoskodni ugyan, de feltűnően ért a témához...

Mind a linux, mind a Windows létező szabványokhoz tartja magát. Ha winesítés után meg talál változni a kiosztás, majd szépen ugyanazt állítod be, ami linuxban bevált.

Ha belegondolsz, a kiosztásnak egyrészt a billentyűzethez kell igazodnia, nem pedig az oprendszerhez, amihez semmi köze, másrészt beállíthatónak kell lennie, hiszen bármikor rátehetsz a gépre egy új klaviatúrát.

Nem mintha ez világossá tenné előttem, minek Windowsra cserélni a linuxodat, de a te dolgod...

2012. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

"Ha win-en is állítható a kiosztás miért kellene matricázni és miért kellene billentyűzetet venni?"


Kissé lassan küldtem be az előző hozzászólást, ezért nem vettem észre, hogy közben újat kérdeztél. Éppen a szabad állítgathatóság miatt hasznos a matricázás: Bátran beállíthatsz olyan kiosztást is, amely eltér az eredetitől, ezt korrigálod a matricával. Másfelől a szíved joga, hogy kézhezállóbb billentyűzetet vegyél, ekkor meg miért ne állíthatnád be az annak megfelelő kiosztást?

2012. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lecserélni nem feltétlenül szeretném de nem értek hozzá. A gép tesómnak lesz aki még annyira sem ért hozzá. A netkapcsolatot sem tudom összehozni a wifi-t még úgysem. Sok jót hallottam a linuxról de ha segítesz a netkapcsolat beállításában lehet hagyom.


A gépen nincs ékezetes betű. Külföldről behozott cucc. Azt mondod, hogy ha win-t rárakom nem lesz gond a billentyűzettel? Ez tuti?

2012. dec. 20. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:
"ha a win-ben módosítható a kiosztás miért kellene billentyűzetet átmatricázni vagy új billentyűzetet venni?" Talán, mert szeretnél ékezetet is használni :)
2012. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Summázom: tehát én úgy gondoltam, hogy ha a win-t felrakom akkor pl. a T betű helyére a B kerül, az I betű helyére a K és az egész billentyűzet összekeveredik és matricázhatom át az egészet. Mivel az összes betűt megkaptam, ingyen a matricákat.


Abszolút rosszul gondolom?

2012. dec. 20. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Részben. Sok átfedés van a gombok között. Nincs olyan kiosztás, hogy a B helyére a T kerüljön. Viszont pl az angol és a magyar eltér a Z-Y helye. A magyarban a 0 az 1-es mellett van, angolban a 9-es mellett. Az angolban ugye az öüóőúéáű gombok nincsenek, helyettük írásjelek vannak, amik nekünk a shift + számgombokkal érhetők el.
2012. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy linuxos, de német billenytüzetem van és ott megtudom oldani az ékezetes betüket billentyükombinációkkal, pl. AltGR + Shift + Ü, majd O és kész a hosszú Ö. (Ami most azért nem müködik, mert a Windows installáción vagyok....)
2013. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!