Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu vs. Debian. Melyik a jobb?

Ubuntu vs. Debian. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 18:43
 1/5 anonim válasza:

én 2010 környékén használtam Debiant (xfce-vel), sokkal fapadosabb, több dolgot kell parancssorban csinálni (pl. meghajtókat bemountolni).

Ubuntu sokkal kényelmesebb, kb. olyan felhasználóbarát, mint az xp, csak jobban kihasználja a gépet. Most 12.04-es Ubit használok Unityvel, csilivili effektekkel és kevésbé fogja a gépet, mint az xp.

Ha nem vagy nagy kocka és kevesebbet akarsz szívni, akkor Ubuntu, de Debianba is bele lehet tanulni és ha azt megtanulod használni, később az Ubuntunál nem rettensz meg, ha van valami gáz.

2012. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha így teszed fel a kérdést, akkor neked egyik sem lesz jó. Miben jobb?

A szerverek Debian alapúak. Fapados, te állítod össze a rendszered.

Az Ubuntu inkább asztali környezetben nyerő. Felhasználóbarát telepítés és használat, szép (relatív) külső, haladó szellem.

2012. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, én most Debianról írok.

Fapadosságról szó sincs, a mountolás is megoldható például az fstab szerkesztésével, de ha ügyes vagy, akkor akár telepítés közben is.

Többféle grafikus felület van rá, mint az Ubuntura, lehet válogatni.

Előny: stabil.

Hátrány: régiek a programok.

De februárban ki fog jönni az új.

2012. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mountolással kapcsolatban nem értem mi lehet a probléma, ott is van Synaptic meg Software Center (Debian).
2012. dec. 21. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs baj a mounttal, csak én nem ismerem az egyszerűbb lehetőségeket.
2012. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!