Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan vegyem fel Audacity-be...

Legly kérdése:

Hogyan vegyem fel Audacity-be a hangomat webcamon keresztül?

Figyelt kérdés

Annyi az egész, hogy valahogy nem lehetne megoldani, hogy a kamerám rögzítse a hangot? Mert van benne mikrofon is..


Ez lehetséges-e? Ha igen, hogyan?


Válaszotokat előre köszönöm!



2012. dec. 22. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak futó ötletként:

A webkamera driverével együtt feltelepült a mikrofondriver is?

Ez esetben a Vezérlőpultban a "Hangok és audioeszközök" modulban nézd meg, hogy az "Audió" fülben (XP-ből nézve) a Hangrögzítés Alapértelmezett eszközéhez adott legördülő listában van-e valami, ami a WebKamera mikrofonjához tartozna. Nekem pl. olyan van, hogy "Vinyl AC'97 Audio (WAVE)", de ez most csak egy példa, hogy nálam ez van a hangrögzítés eszközének, ez nálam a hangkártya mikrofonbemenete - csak azért említem meg, hogy még inkább átlásd, hogy mire gondolok.

Nos, ha ott be tudsz állítani ilyen, akkor az az Audacity-nél (nálam 2.0-ás verziójú) a fenti menüben, ahol a felvevő és a lejátszó gomb is van, a vágóeszköz pl., stb., a mikrofon-ikonhoz tartozó legördülő listában is ott kell lennie annak, bár az ottani lista meglehet (nálam pl.) bővebb, mint a Vezérlőpultban, pl. itt van a "SoundMixer" is, amivel a számítógépeden is hallható hangokat tudod leröggzíteni is (pl. sok hangmintát így szoktam... izé... felvenni a netről, aminél, hogy-is-mondjam, nem támogatják a hangminta letöltését... XDDDD).

Szóval itt beállíthatod a webkamerád mikrofonját a felvevés eszközének, ha elérhető, jó esetben (mint nálam) azonnal át is vált, nem kell újraindítanod a programodat.


De ugyanezt elvégezheted a "Szerkesztés" > "Beállítások... Ctrl+P" > "Devices" ablak "Felvétel" részében, természetesen a "Devices:"-hez tartozó ugyanolyan legördülő ... izében.


Remélem sikerül!


Cserébe esetleg, ha Te Audacityben viszont tudsz nekem segíteni, megmondanád hogy ehhez a 2.0-ás verzióhoz hogy a francba tudnám úgy megadni a lame DLL-t, hogy azt el is fogadja??! Mert nálam az istenért se bírja elfogadni semelyik kipróbált verziót se, mindegyikhez azt írja, hogy a 2.0-ás verzióhoz nem kompatibilis, de még a legújabb Lame 4.0-áshoz is, ami pedig tényleg a legfrisebb MP3 modul, és nem is volt fenn a hivatalos oldalon. :( ????

2012. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat, azonnal ki is próbálom! =)


Hát én az "Audacity 1.3 Beta (Unicode)"-ot használom, és itt nem kér semmi *.dll fájlt. =SS

2012. dec. 23. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért, neked alapból tud MP3-ba exportálni a Lame modul nélkül?

Mert én arra a dll fájlra gondolok...

2012. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, még nem mentettem el semmit =D xD ne nagyon értek ehhez..

am veszi a hangomat csak nagyon halkan..=/

2012. dec. 24. 08:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Küldenél esetleg egy próbafelvételt? Mert lehet simán, hogy vagy a vezérlőpultban, vagy a sndvol.exe-nél, vagy az audacity-nél kéne felvétel hangerejét állítani, de az is lehet, hogy ugyanolyan béna a microfonod (már bocs, nem a Te hibád hanem a multicégek játékáé), mint az én >új< laptopomban, hogy ha egy arasznyira már belehajolok a monitorba, akkor tudja úgy venni, hogy 1/4 valós felvétel, 3/4 fehérzaj =( ... és ezt így most nem tudom eldönteni, de felvételről megismerném, hogy mi a helyzet.
2012. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, tényleg, már visszaírtam privátban.


Igyekszem, holnapra remélem, amit ott is leírtam, meglesz...

2013. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!