Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes programok...

Milyen ingyenes programok vannak, amivel zenét lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Én a Garageband-ot ismerem az Apple-től, csak az hogy a gépen Wondows-os, és nem megy rajta ez a program. Csak egy rövid fél perces zenére van szükségem, a videóim introjához.

Valami egyszerű program kellene, mert még kezdő vagyok a zenélésben.



2012. dec. 23. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

No, hát én pl. a Magix Music Maker-re alapoztam, de egy csomó kiegészítőt szeresztem be hozzá, meg kisebb zenei programokat is.

A Magix Music Maker most a 18. verziónál tart, ebben már csak azért is vagyok biztos, mivel azt egy barátom szerezte be nekem. Addig a 17-ig amit meg tudtam szerezni, azt ha tudtam, magam debuggoltam és törtem fel (szóval nem más crackje által, bár az egyiknél online besegített más is), viszont most ennél a régi gépemnél a 11 verzió fölött se újra "regisztrálni", se elindítani nem tudom őket :( - nagy kár, mérges is voltam. Úgyhogy most VST host-on próbálkozok, de hát körülményes, főleg ezen a gépen, és már nem is szerzek zenét, mert amióta nagyon-nagyon sokadszorra nagyon-nagyon sok minden elveszett, majdnem minden, nagyon-nagyon mérges vagyok, és amíg nem kapom vissza őket, addig lusta leszek újracsinálni mindent, pláne hogy utána vagy lenyúlják, vagy letöröljék más trójaiak ismét !!! >:|


Nade, szóval tudom ajánlani a Magix Music Maker-t, VISZONT : Arra azért figyelmeztetlek, hogy sok olyan embert láttam, aki a könnyű zeneszerzés illúziójában sémák összedobálására és 5 perces drag-and-drop-ra amortizálta a "kreativiását". Szóval habár időt, energiát, próbálkozást és odafigyelést igényel, lehetőleg tényleg saját magad csináld a zenét, ne csak gyári hangmintákat pakolgass egymásra.

Ha esetleg van szintid, amin fel tudsz játszani futamokat, akkordokat, dallamokat, az máris könnyít a helyzeten, mert azt is remekül tudod beépíteni a zenédbe. Amit még tudok segíteni, hogy a Notation Composer programot a kottázás részéhez feltöltöm neked (értelemszerűen kottázó programról van szó, ahogy a neve is mutatja, ami viszont a legjobb abba, hogy midi-t, akár kézzel feljátszottat is, mindenféle hibás hangjegyek tömkelege nélkül beimprotáljon és tudd szerkeszteni), meg esetleg még néhány VST modult (ha esetleg nem ismernéd a VST-t ezek kis dll modulok, amik igazából komplett virtuális szintetizátorként tudnak működni, csak kell hozzájuk egy ún. VST-host, ami kb. úgy szolgál, mint egy billentyűzet, ami megadja a bemeneti hangot, de a hangszín a VST szintin működik, de inkább Wikipédián nézz hozzá leírást, ezt itt most nem tudnám épkézlább mondatokban két zárójel között mind elmondani); a Magix Music Maker-t viszont nem tudom neked feltölteni, maximum cr..k-t, ha Te vállalod hogy megszerzed az alap programot (több GB azt hiszem), és ezért és a fentebb említettekért is magad szólsz rám mindig privátban, mert néha ellustulok... ;) - szóval mobilnetünk van, és egyébként is már a szolgáltatás utolsó hónapjában vagyunk, és ezért úgy gondolta a szolgáltató, hogy trollkodhat felettünk...

Na mindegy...


Többet inkább most nem írok, de még (pl. privátban) beszélhetünk a dologról, meg ha gondolog, pl. dallamokat vagy akkordokat feljátszhatok neked, ha megmondod, hogy mi-milyen kell, vagy saját tippeket adhatok esetleg komponálásban, ha gondolod... egyett már a fentiekben ugye adtam : légy kreatív, Önálló és türelmes. Olyan ez, mint a programozás, a kreatívságnak és a "sajátnak" érdekében matematikai evidencia, hogy viselnünk kell a körülményesség "terhét" - röviden mondva nem két kattintás a dolog.


Ja, és cserébe a tippekért, légy szíves azonnyomban küldj tiszteletpéldányt a zenédből nekem, mihelyt elkészült! XDDD (szeretek amatőr zenét hallgatni, FELTÉVE ha tisztességesen dolgozott rajta az illető).


No, ha gondolod, szólj rám majd privátban, hogy küldjem amit tudok, meg ha még van kérdésed felém, akkor... hát tudod, csak nyugottan.


Előre is jó munkát!


P.S.: Azt is illendő lenne megemlíteni, hogy milyen videóhoz kell a zene. Már csak azért is, mert nem mindegy, hogy mihez megy az aláfestés. Tudod, mint a filmszakmában, képileg mindennek a helyén kell lennie, a rendezőnek és a vágónak pedig készségesnek kell lennie, hogy a filmzenész jó körülmények között jót és a jelenethez illő zenei aláfestést komponáljon.

2012. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!