Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok bootolni?

Miért nem tudok bootolni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem az Ubuntu 12.10 X64-es disztribúciót, majd kiírtam egy DVD-R lemezre. Átállítottam a bootolás sorrendjét (mentettem is a beállítást), de újraindítás után nem az történik amire számítanék.


Egyéb infó ha kellene:


Win 7 home premium X 64

8GB RAM

Core i7

Nvidia Geforce 525M



2012. dec. 23. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán nem bootolható a lemez. Milyen formában töltötted le és hogy írtad ki?
2012. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek jogos a kérdése és fontos is a bootolást illetően ...
2012. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]

A fenti weblapon a 64 bites résznél a torrent-es verzióra kattintva a böngészőm letölt egy .torrent-fájlt, amit ugye egy klienssel le is töltöttem. A végeredmény egy .iso fájl, amit kiírtam. Ha jól tudom arra kellet figyelnem kiíráskor, hogy ne adatként írjam, szóval írás közben kicsomagolja az iso-ból és azt írja ki (röviden az iso képet). Remélem ezekre voltatok kíváncsiak.


Kösz a válaszokat.

2012. dec. 23. 18:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen erre. Amikor kicsomagoltad az ISO fájlt akkor dobtad ki belőle a bootszektort és ezért nem bootol. Kicsomagolás nélkül írd ki a képfájlt "képfájl lemezre írása" funkcióval...
2012. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem,akkor írok egy másik lemezt és majd megírom, hogy mi lett a végeredményt, de ezt már csak holnap.


Kösz a választ.

2012. dec. 23. 19:15
 6/13 A kérdező kommentje:

Sikerült kiírnom ImgBurn programmal x6-os sebességgel.

Viszont abban nem voltam biztos hogy lezárjam a lemezt vagy ne zárjam le, szóval úgy döntöttem, hogy nem zárom le.

2012. dec. 24. 11:04
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, tévedtem, mivel nem sikerült az írás.

Akkor vegyük, úgy, hogy nem tudok írni.

Valaki elmagyarázná, hogy mit miért és hogyan írjak és milyen programmal?

2012. dec. 24. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:

"Fehersrac" helyesen megírta.

Képfáljként kel kiírni a lehető legkisebb sebességgel és csak zárd le hiszen több fájlt ugye nincs szándékodban hozzáadni egy bootlemezhez.

Ashampoo Burning Room -ot ajánlom.

2012. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem muszáj lezárni. Én rengeteg linuxot próbáltam RW lemezre írva és mindegyiket jól megírtam lezárás nélkül.

Persze vannak olyanok, hogy akárhogy írod ki, az soha sem indul el.

Pl: az ARCH.

2012. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már négy DVD-t írtam ki és a Windows egyiken sem lát semmit. Hogy lezárom-e vagy sem az meg mindegy neki.

Ubuntu helyett kipróbálom most már inkább a Mint-et.

Sőt előbb kicsomagolom egy külön mappába és azt írom rá a lemezre, mint adat.

2012. dec. 24. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!