Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel segítség? Elakadtam!

Excel segítség? Elakadtam!

Figyelt kérdés

éppen próbálom megtanulni az excel használatát, de elakadtam. mivel nem tudnám rendesen elmondani, hogy mit akarok, ezért linkelek róla egy képet!


tehát: [link]


hogyan tudom beilleszteni, hogy melyik törpének melyik volt a legjobb napja? azt tudom, hogy meg kell keresni az adott sorban a maximumot, és aztán? köszi!


2012. dec. 29. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

A MAX függvény kell neked.

[link]

2012. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt értem, csak ugye nekem a napnak a neve kell, ami a maximumnál van, tehát itt valahogy kombinálni kellene a függvényeket, erre van tipped?
2012. dec. 29. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs, még kell egy kis kiegészítés, hiszen neked a nap is kell. Mindjárt utánanézek.
2012. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi :))
2012. dec. 29. 14:08
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Amit kerestek : VKERES


Amire figyelni kell a fügvénny használata közben :

A keresési érték alatt kell lenni a hivatkozási sornak.


Pl. Ha a tartomány amiben keresel A1:H2, és a keresendő érték az a B2-es cellában van akkor nem tudsz eredményként az A2-es cellára hivatkozni (-1 sorral).


Megoldás : Az A1-H1 sort (az 1 sor) le kell valahová másolni, úgy hogy a keresendő érték alatt legyen pl az 1 sort lemásolod a 24-es sorba, akkor már tudsz hivatkozni a 24-es sorra.


Bocsi, ha egy kicsit bonyolult lett, de nem akartam konkrét megoldást irni.


Sok sikert.

Üdv.

2012. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szia! köszönöm a te válaszodat is, azt viszont elfelejtettem, hogy segédsor nélkül kell megoldani!
2012. dec. 29. 15:07
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha segédsor nélkül kell megoldani akkor, csak az 5 darab egymásba ágyazott HA függvény jöhet számitásba.


Sok sikert.

Üdv.

2012. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

végül sikerült máshogy megoldanom, de köszönöm!


index + hol.van + max kombival

2012. dec. 29. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!