Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan működnek a vírusirtók?

Hogyan működnek a vírusirtók?

Figyelt kérdés
Van egy vírusom, amit le akarok szedni Kaspersky Rescue Disc-kel, de attól félek, hogy letörölget rendszerfájlokat és a végén nem fog menni a Windows. (korábban már volt egy esetem, amikor a vírusirtás után bizonyos funkciók megszűntek) A vírusirtók letörölgetik a rendszerfájlokat, vagy valami mást csinálnak velük?

2012. dec. 29. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát... a mostani vírusirtók gyakorlatilag már csak nagyon ritkán tudják helyreállítani a fertőzött állományokat. A 15 évvel ezelőttiek még úgy működtek, de most már általánossá vált a törlés.

Persze ez amiatt is van, mert jóval bonyolultabbak a mostani kártevők, és nehezebb, sokszor egyenesen lehetetlen egy fertőzött futtatható fájl tartalmát visszanyerni.

2012. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lehet akkor megtisztítják a fájlt. Ahogy az első kolléga írta, manapság tisztítani már nem igen tudják a vírusírtók a fájlokat, inkább törlik. Persze előtte rákérdez, hogy törölje-e a ghjjW32.dll-t, csak hát a felhasználónak meg fogalma sincs, hogy az a bizonyos fájl rendszerfájl-e, de ha tudod hogy az akkor sincs sok választásod, mert ha nem törli akkor meg fertőzött marad...
2012. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ransomlock trójait kaptam ma és alig sikerült visszahoznom a gépet, hogy tudjam használni, mert ez valami fejlesztett verzió és csökkentett módban is futtatja magát. Most éppen tudok gépezni de ki tudja mi lesz, ha megpróbálom újraindítani a gépet. Tehát akkor a vírusirtók egy idő után letörlik az egész windowst?
2012. dec. 29. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
A fertőzött fájlokat igen, de a vírusírtók alapból lecsapnak a vírusra és mielőtt fertőzne már akkor törlik őket a letöltött és fertőződött programmal együtt...
2012. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre a Microsoft Security Essentials nem védett meg tőle
2012. dec. 29. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik vírusírtó eredményesebb, másik kevésbé...
2012. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendszergazdaként is dolgoztam pár évet, és a munkahelyen pl. Panda antivirus volt, na meg WinXP. Bekaptak valami autorun férget, amit ugyan jelzett a Panda, de még csökkentett módban sem tudta eltávolítani. Linux alól, manuálisan tisztítgattam le a pendrájvokat. :D Szóval az, hogy felismer valamit, még nem jelenti azt, hogy meg is tud szabadulni tőle. Vírusirtótól függ.

Egyébként a "klasszikus" vírusok (amik technikailag is vírusnak nevezhetők, és úgy működnek, hogy beleírják magukat a megfertőzött program kódjába) már kiveszőben vannak, leginkább a férgek (hasonlóak a vírusokhoz, csak gazdaprogram nélküliek), trójaiak meg kémprogramok a leggyakoribb kártevők. Ezek pedig mivel szigorú értelemben semmilyen fájlt nem fertőznek meg, egyszerűen a kártevő törlésével lehet megszabadulni tőle. Ezért is nem nagyon igyekeznek a vírusirtók a károkat helyreállítani, mert a kártevők már nem a klasszikus exe-fertőzős módszert alkalmazzák. Bocsi, ha kicsit kuszán fogalmaztam.

2012. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre most úgy tűnik, hogy a Kaspersky 6 óra scan után végülis leszedte, és a rendszerfájlokkal sem történt semmi. Egy rendszerfájl volt érintett a dologban (vagy legalábbis a windows/sysem-ben volt a fájl, meg egy másik a javaban. Mind a kettőt törölte és probléma megoldva. Csak azért aggódtam mert volt egy korábbi vírusom, ami az avastot fertőzte meg, és amikor leszedtem az avastot a keresés és a rendszer-visszaállítás funkciókat is elvitte a windowsból. Jelenleg üres ablakok jelennek meg mindkét esetben
2012. dec. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!