Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eltűntek a fájlaim és nem...

Eltűntek a fájlaim és nem tudom megnyitni a mappákat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bekerült egy másik kisebb winchester a gépembe, és arra átmásoltam a nagyobb vinyóról a kisebbre újratelepítés előtt a megőrízendő dolgaimat ( mp3, pdf és doc könyvek, flv videók stb.). Majd formálták a nagyobb winchestert és az lett kettéosztva, így lett C és E meghajtó. A D vannak a megőrízendő dolgaim. Ma meg akartam nyitni a D-n a zenemappáimat és nem engedte:hozzáférés megtagadva, és azt írja hogy üres mappa. A Zenemappáim közül nem az összes mappa üres csak minden harmadik kb., de meg sem tudom nyitni még Total Comm-rel sem. Rendszergazdát kér és jelszót,de nem adtam meg jelszót telepítéskor.

A Zenemappámom belül volt a Realpalyer mappa, és annak abban az összes mappát üresnek mondja. Továbbá az flv és midi fájlokat nem engedi áthelyezni. Tömörítem és mentem ki dvd-re ami megmaradt. A D-n a többi mappa mind nyitható,(könyvek és mp3), csak a Zenemappámon belül van gond. Az írásvédettséget nem engedi megszüntetni. Az E-n sincs még ilyen baj.

Nod 32 v.3. még semmit nem talált. Most futtatom még. Talán a realpalyer progi törlhetett? Mert csak ott van a baj. Mit csináljak??



#fájl #mappát nem tudom megnyitni
2012. dec. 30. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:
A gépemen XP fut, ez lemaradt.
2012. dec. 30. 22:25
 2/8 csacsi2 ***** válasza:
Próbáld meg a GetDataBackup programmal visszaállítani a fájlokat. Szerintem ez a legjobb, még gyorsformázás után is jól működött!
2012. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fájlok nem a lomtárból törlődtek hanem mappákból és a mappákat sem tudom megnyitni. Az általad említett progi ilyenre is jó?
2012. dec. 30. 23:10
 4/8 csacsi2 ***** válasza:
Igen a teljes merevlemezt átvizsgálja törölt fájlok után mappa struktúrától függetlenül is.
2012. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi most olvastam utána mit tud. Ment a zöld kéz.

A progi ingyenes és bonyolult?

Ismerősöm tette rendbe a gépet, én nem vagyok jártas annyira és nő vagyok.

2012. dec. 30. 23:15
 6/8 csacsi2 ***** válasza:
Nem annyira, viszont sokáig tart.Rengeteg fájlt fog találni ,de szűkítheted fájltípusra illetve kiírja mennyire (%-ban) lehet visszahozni érdemes a 100% -osokkal foglalkozni!
2012. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

Tegnap már egy kicsit későn volt ezért igyekeztem a legjobb progit ajánjani és rövid lenni.

Még megprobálhatod a következőket:

Tulajdonságok/biztonsági fül/speciális gomb->tulajdonos fül. Kijelölöd a profilodad

Ha nincs biztonsági fül, akkor:Sajátgép/eszközök/mappa beállításai/nézet fül->egyszerű fáljmegosztást megszünteted.


Amikor törlődik (eltűnik) egy fájl az fizikailag nem semmisül meg mindaddíg mig a lemez azon területére nem íródik, tehát visszafejthető!

Érdemes ezt figyelembe venni, ha eladja a gépet az ember erre is van megoldás a szabad terület törlése (wipe) gutmann módszerrel (R-wipe clean)ezt a katonaság használja, utána már nem lehet visszaállítani.


Szóval addíg ne igazán használd a merevlemezt, ne írjon rá!Van más gyorsabb program is. A getdataBack a legjobb megoldás csak nagyon lassú!

Ezért küldök neked egy programot amivel gyorsabban célhoz érsz, még telepíteni sem kell portable!

Jv16PowerTools.ez egy több funkciós eszköz és Magyar.


Fájleszközök / Fájlhelyreállító

[link]


Fájl keresés fülön beállíthatod hogy milyen fájltípust keressen. a *.* jelenti az összes fájlt. Ha Mp3 -at keresel írd ide *.mp3 ekkor csak mp3 -at keres így lerövidíti a keresés idejét!

[link]


A keresés ebben -nél adod meg hol keressen.Megdhatsz teljes meghajtót ,vagy mappát!

[link]


A többi beállítással finomíthatod (gyorsíthatod) a keresést!

2012. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, sikerült megcsinálni a gépet.

Nem törlődtek a mappák tartalma csak üresnek írta a gép.

Amikor 2 éve újrarakták a gépem,akkor a pdf fájlokat nem tudtam megnyitni.

Tehát majdnem mindent úgy csináltam ahogyan írtad. És nem kellett használnom a fájlvisszaállító progit.


Azért írom ide, hogy másnak is segíthessünk.

Miután a mappák beállításainál a pipát kivettem a mappák egyszerű fáljmegosztás használatánál, utána megjelent a Biztonsági fül az adott objektumon.

Tehát a lépések: jobb klikk->tulajdonságok->Biztonsági fül->Speciális->Tulajdonos fül ->itt kijelöltem a nevem a rendszergazdák alatt és alul kipipáltam a a tulajdonosok cseréje az altárolókon és az objektumokon is.

Ekkor felugrott egy kis ablak az engedélyekkel kapcsolatban,hogy át akarom-e venni és OK vagy igen-re kattintok.

Így meg tudtam nyitni a mappákat amiket üresnek mutatott a gép. Miután hozzáfértem a mappákhoz, tele voltak az eltűnt fájlokkal és a méretük persze nagyobb lett.

Tehát nem törlődtek a fájlok, de legalább most már azt is tudom milyen progival és hogyan lehet visszaállítani, ha mégis valami törlődne véletlenül.

Még egyszer Nagyon Boldog Új Évet kívánok Neked és egyben mindenkinek. :-)

2013. jan. 1. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!