Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Merevlemezek összefűzése...

Merevlemezek összefűzése TARTALMÁNAK! , hogyan?

Figyelt kérdés

Adott két vagy több HDD. Ugyanolyan könyvtárak alatt file-ok. Létezik e olyan megoldás (pláne win8 alatt is üzemelő), hogy egy hatalmas merevlemezként lássam az egészet? Tehát nem RAID-et akarok.. csak virtuálisat. Tehát ne történjen semmi, ha egy HDD-t kiszedek, vagy berakok.. De pl meg tudjam mondani, hogy Hard1 + Hard2 = Hard_Virtuális, rajta az összes HDD tartalma.. pl egyező könyvtárak összevonva... stb. Bármelyik HDD kiszedve csak a tartalma tűnjön egy a virtuális meghajtóból, de ne omoljon össze az egész kötet. Érthető?

Köszönöm, előre is.



2013. jan. 1. 02:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy olyan programra gondoltam pl, mint a sima subst parancs, csak azzal a különbséggel, hogy pl nem csak egy könyvtárból lehessen virtuális meghajtót csinálni, hanem egy virtuális merevlemez alá be lehessen több könyvtárat is fűzni, akár más-más valós hdd-ről.
2013. jan. 1. 02:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, kötetet mappába becsatolni NTFS-nél lehetséges.

Összefűzni, összemásolni nem. Gondolj csak bele: ha azonos fájlok lennének a mappákban, azzal mit kezdjen a rendszer? Vagy ha egy ilyen összefésült könyvtárban új fájlt hozol létre? Azt hová hozza létre?

2013. jan. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van.. ezekre a problémákra én is gondoltam. NTFS dolog működik, de csak egy külön könyvtár alá lehet betenni minden meghajtót.. tehát a probléma továbbra is fennáll. Gondoltam, hátha kitalált már erre valami okos ember valamit, csak nem találom.. :o)

Új file-oknál el tudnám azt képzelni, hogy megnézi a progi, hogy melyiken van annyi hely, amennyit másolok és arra a meghajtóra írná.

2013. jan. 1. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Windows XP-ben láttam egy olyan lehetőséget az új kötet beállításánál, hogy a lemezt hozzácsapja egy, a másik lemezen levő partícióhoz.

Az új fájlok részben az egyik, részben a másik lemezre kerülnének. Nem olyan okos a FAT, vagy az NTFS.

Inkább azt ajánlom, hogy parancsikonokkal oldjad meg, bár akkor az új fájloknál mindig számon kell tartanod, hogy ehhez parancsikont kell még készítened.

2013. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne programozástechnikailag annyira nehéz megvalósítani, csak nem fognak gyötrődni egy olyan problémán, amit mondjuk a felhasználók 0,001%-a használna...
2013. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!