Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy az MP4...

Miért van az, hogy az MP4 formátumot nem ismeri fel a DVD, és ha konvertálom AVI-ba, akkor meg borzalmasan leromlik a minősége?

Figyelt kérdés

Egyedül az AVI-t képes felismerni normálisan, viszont a FormatFactory szoftverrel ha konvertálom, nagyjából a negyedére rontja le.

De miért?


Más megoldást tudtok, esetleg más konvertáló szoftvert?



2013. jan. 2. 09:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Konvertálásnál a kimenet tulajdonságait be kell állítani, a progra nem tudja magától, hogy számodra mi a megfelelő. Ha te sem tudod, akkor próbáld ki ezt, szerintem megfelelőek az alapbeállításai, kevésbé kell érteni hozzá:

*****

/Videó+, utána AVI-ra, az avi beállításainál a legördülő menüből válaszd a TV Quality-t/xvid,mp3/ azzal jó lesz.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
igen, igen, sőt még magasabbra is állítottam, de akkor is leveszi a minőséget :(
2013. jan. 2. 10:27
 3/22 anonim ***** válasza:

Kodeknek válaszd az XviD-et, bitrátának 1200-1500 közötti értéket, vízszintes felbontás 720 pixelnél ne legyen nagyobb.


A minősége pedig romlani fog, ugye azt te se gondolod komolyan, hogy egy negyedére betömörített film ugyanolyan minőségű marad mint az eredeti, főleg ha az az mp4 esetleg egy HD film.

2013. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Látványos romlásnak azért nem szabadna bekövetkeznie, ha jó a konvertáló program.
2013. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

elég látványos a romlás, na de éppen onnan ered a probléma, hogy semmi mást nem ismer fel a dvd-lejátszó, csak az AVI-t.

most ha XVid-et választom, akkor sztem azt se fogja, na de kipróbálom, oké! köszi

2013. jan. 2. 11:45
 6/22 anonim ***** válasza:

Jó a FormatFactory pedig. Hagyj mindent alapértelmezettnek a kimenet beállításnál, xvid kodekkel magas minőség és méret...így nem változik a minőség.

Persze, ha állítgatod a felbontást, akkor igen.

2013. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Mekkora az mp4 felbontása alapból, nézd meg?

Gondolom nem igen nagy, azért látsz minőség romlást.

2013. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

és xvid kodeket hol tudom beállítani?

egyébként én alapértelmezettnek szoktam hagyni mindent (bár már másképpen is kipróbáltam, akkor se volt jobb), de az MP4-em pedig fantasztikus minőségű! winyós videokamerára rögzített felvétel egyébként, és én mintha pont azt látnám, hogy ezzel a nagy felbontással nem tud mit kezdeni, és le kell rontanom ahhoz, hogy a dvd-olvasó értelmezni tudja.

Na most lehet hogy a dvd-vel van a baj persze, csak hát 4 db egyforma típus, és azt nehezebb most hirtelen cserélni ...

2013. jan. 2. 11:53
 9/22 anonim ***** válasza:
Sajnos az asztali DVD lejátszók nem kezelik a HD felbontásokat, így a videó a szabvány DVD felbontásnál nem lehet nagyobb, ami maximum 720*576 px felbontást jelent.
2013. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

uha, ezt nem is tudtam, de ez durva

hát akkor ez pl simán lehet egy bajforrás ...

2013. jan. 2. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!