Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Knight Rider K. I. T. T....

Knight Rider K. I. T. T. beszéltetés?

Figyelt kérdés
Nos igaz, hogy lassan 17 leszek, de most töltöttem le 4 évad Knight Rider-t és visszatért a régi lelkesedésem a film iránt. Ha felnövök, szeretnék egy K.I.T.T.-et építeni. A kérdés az lenne, hogy ha beszélnék hozzá, akkor ő válaszoljon a szótára alapján valamit, lehet jó vagy rossz. Ezt meg lehetne-e oldani valahogy?

#autó #beszélés #AM #1982 #Pontiac #Knight Rider #Knight Industries Two Thousand
2013. jan. 5. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szótár alapján gáz, mert az korlátozott. Én ha ilyesmit csinálnék, akkor első körben az emberi beszédet próbálnám megértetni vele. Ha ez megy, akkor a válasz jöhetne egy google keresés eredményéből, amit aztán felolvasna.

Persze nem lenne személyisége, de nem is kellene sok ember, sok életévét rááldozni a projektre.

2013. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak a google-hoz net kell, ami nem ingyenes, meg, ha személyisége is lenne, az lenne az igazi, csak az már kivitelezhetetlen sajnos.
2013. jan. 5. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálod, nem a netszámlát látod akadálynak, mert ezért sokat fizetnének.
2013. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem, hogy kivitelezhető-e a mostani világban valahogy, mert 1982-ben nem lehetett még...ahogy láttam KITT áramkörei még kézzel vannak rajzolva is(amikor a memória vagy milyen modult cserélik ki..a cpu és zöld gomb lenyomása után eltolódik egy ablak és ott a "szerkezet").

A kínaiak csináltak 2 éve körülbelül egy robotot, ami pislog, beszélget egy illetővel, de ülő helyzetben van és egy köteg kb 5 cm átmérőjű levegőcső jön ki a hátából vagy a s*ggéből...

gondolkodtam azon, hogy a megértés az lehet, hogy menne, pl.: android rendszerben a hangtárcsázó, de egyéniséget lehetne-e nevelni egy programba valahogy?

2013. jan. 5. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Na most nem teljesen értem mit érzel te ebben a kérdésben problémának.

Az, hogy legyen egy kisméretű egység, amihez beszélni tudsz, és válaszol, ez már megoldott, az iPhone-kban lévő Siri pontosan ezt tudja.

A probléma az, hogy ez nem mesterséges inteligenca, hiszen abban még iszonyú gyerekcipőben járunk, hanem csak egy hangfelismerő, egy keresőmodul, és egy beszédszintetizátor kombinációja.

Olyat, mint a sorozatban van, még nagyon sokáig nem fogunk tudni létrehozni.

2013. jan. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Erről a Siri-ről nem is hallottam még, elég jónak tűnik...

Azt tudom, hogy mesterséges intelligencia a jövő, csak hátha lesz valakinek valami jó ötlete ennek a beszéd projekt megvalósításához.

2013. jan. 5. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!