Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 használók! Érdemes...

Windows 8 használók! Érdemes feltenni Windows 7 helyett?

Figyelt kérdés

Tervezem újratelepíteni az oprendszert. Eszembe jutott, hogy úgyis ki akarom próbálni a Windows 8-at, akkor miért ne azt telepíteném fel Windows 7 helyett. Valaki érez/érzett valami hátrányt, a Windows 7-el szembe? Minden program/játék elfut rajta? Elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek.

Előre is köszi a válaszokat!


2013. jan. 6. 15:10
 1/5 alcapone386 válasza:
54%
Érdemes először virtuálisan felrakni a win8 at. Minden funkció megy rajta, de mégsem szedi szét a rendszeredet. Nekem szokatlan volt, windows 7 jobban bevált. Mivel nincs a PCmen érintő képernyő ezért én egyenlőre még nem láttam értelmét. Ízlések és pofonok. Elvileg akkor van nagy értelme, ha van még mellé tableted meg telefonod is amin win8 fut. Így ami fut telefonon az fut gépen is. Ha jól tudom.. :)
2013. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam, először szokatlan van, de amint megszoktam isten király lett. Sokkal jobb egérrel az új "start menüben" a nagy csempéket nyomni, mint azokat a kicsiket. És szebb is.

Amelyik program fut win7 -en, az 99% hogy megy 8 -on is. Nekem sem volt semmilyen problémám. Sebbeségben nincs nagy különbség, csak annyi, hogy a 8 gyrosabban bootol.

2013. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felraktam, nem tetszett, letöröltem. Nemrég újra feltettem átállítottam, hogy olyan kinézete legyen mint a 7-nek és most már marad.
2013. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én felraktam, használtam 4 hónapig, és visszatettem a Win7-et.


Inkább 1,5x lassabban indul, mint a win7, és 2,5x lassabban kapcsol ki, mint a win7.


semmilyen teljesítménynövekedést nem tapasztaltam, a programok is lassabban indulnak alatta.


kb olyan hatású a megjelenés, mintha a win7-et átállítanád klasszikus windowsra, és átszíneznéd az ablakokat.


Lehet, hogy optimálisabban van megírva, ámde én nem ezt tapasztalom. Több kékhalált dobott az nvidia driver frissítés, mint win7-en a gyári 2009-es driverrel, ami egyébként semennyit se csinál.


Csak azért, mert jobban néz ki, nem ajánlom a win8-at irodai munkára.

2013. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket!

még annyi, hogy ha a gépen 2 partíció van (rendszer és minden más), akkor a windows 8-nál érdemes újraparticionálni vagy nem lesz vele gond? (rendszer partíció 60 gigás)

2013. jan. 6. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!