Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A számítógépem elég lassú és...

A számítógépem elég lassú és hallottam hogy ha lefuttatok rajta egy úgy nevezett töredezettség mentesítést akkor gyorsabb lesz ezt hogy tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés
kérlek magyarázzátok el hogy hogyan tudom megcsinálni részletesen :D köszönöm :))
2013. jan. 6. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen rendszered van?


Windows 7en: Sajátgép -> jobb klikk a C:-n -> Tulajdonságok -> Eszközök fül -> Töredezettségmentesítés

2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

dfrgui

a futtatáshoz beirod majd enter

2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen valószínűleg gyorsabb lesz. Konkrét eredményt nem tudok mondani, de egy 20-30%-al lehet maximum gyorsítani( de ez függ a merevlemez állapotától)

1. A windows-nak van beépített töredezettség mentesítője:

Ezt a számítógép/saját gépre jobb klikk kezelés almenüre való kattintással, ott a töredezettségmentesítés részre.

Kiválasztod a meghajtót és a töredezettségmentesítésre kattints. Majd várj, mérettől függően idő míg megcsinálja.

Sajnos itt túl nagy a hibahatár amit engedélyez ezért amíg nem volt fent egy másik program, addig 3-4 szer is töredezettségmentesítenem kellett

De vannnak ingyenes töredezettségmentesítőprogramok is :

Pl Smart Defrag, Ultimate Defrag ezek jobbak, és képesek bootolás közben is töredezettségmentesíteni is.

Akkor a bekapcsolást gyorsíthatod: a bootvis nevű programmal is, ez optimalizálja a boot-sectort

Illetve bizonyos registry trükkök szintén hasznosak:

www.lacy.hu <== itt hasznos tippeket találsz

2013. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :DDD !!!
2013. jan. 6. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sokat nem érsz el velem mert a win7-nél ez alapból be van kapcsolva, tehát hetente egyszer lefut a töredezettség-mentesítő.


Jobb klikk a "C"-n, ott tulajdonságok, majd eszközök. Itt a töredezettségmentesítő mutatja, hogy mennyire töredezett a partíció. Nálam a 2 éves oprendszer 0%-ot mutat, mert 3-án futott le utoljára, így szerintem nálad sem sok teendő lesz...

2013. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A win7 alapból töredezettségmentesít IDLE állapotban.


Szerintem a probléma nálad a memóriakihasználtságban keresendő.

2013. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De attól még érdemes a registry-t tisztítania, és a windows 7 sem tudja a lapozófájlt töredezettségmentesíteni:)

Plusz a trükkök nekem elég sokat gyorsítottak a gépen.

Pl, hogy 1 giga ramnál ne a lapozófájlban tárolja a programokat, mert ezt még a windows 7 is így csinálja

2013. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat megcsináltam és már nem olyan rettentő lassú
2013. jan. 6. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!