Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik azok a kalózszoftverek?

Mik azok a kalózszoftverek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 10:04
1 2
 11/14 Pj0tr ***** válasza:

#9 Képzeld el, hogy a TC-t megveszik és akkor nem kell csippeltetni, hogy fel tudd telepíteni.

Rossz oldaláról közelíted meg a dolgot.

Nehogy már az legyen az alap, hogy ha nem tudják megvédeni, akkor szabad préda.

Vagy akkor szerinted ha körbevesz 3 kigyúrt kopasz és elveszik a havi fizetésed, akkor te leszel a hibás, mert nem védted meg magadat/pénzedet, mert nem volt nálad gépfegyver? Ha meg gépfegyverrel járnál akkor ők hárommal és megint te lennél a gyengébb.

A kedvenc példám, amikor anno a cerkákba tettek lockolást, hogy ha erősebb kell akkor vegyél olyat címszóval. A megjelenés után 1 héttel fent volt a neten, hogy hol és hogyan kell !megfúrni! a procit, hogy kivedd a hardveres tiltást.

2013. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

@Vazeratti:

Szóval, a filmeknél, zenéknél, nem lopás, de a programoknál igen. A büntetésnél, ez nem igazán számít.

Zenéknél, tudom, hogy mennyit is kap az előadó, a filmeknél viszont más a helyzet, mivel javarészt a külföldi (USA-ban forgatott) filmek, sorozatok kerülnek fel a netre, amikhez feliratot is fordítanak (ha szinkronos, akkor azt, külön hozzáillesztik).

Azért örülök, hogy a programozók, már belátták, netes letöltésnél is lehet fizetni. Nem kell, külön adathordozóval vacakodni (CD, DVD).

Chip - a PS-ben már van chip. Egyes zene CD-ket is ellátnak másolásvédelemmel, de ott is, a jogkövetővel szúrnak mi, mivel nem mindenhol tudja lejátszani.

Konzoloknál van Androidos készülék is (ha jól tudom, készül egy konzol is), amikhez ingyen, vagy beépített hirdetéssel (ezt nem nevezném díjmentesnek, mivel a szponzorok, kőkemény pénzzel támogatják) is le lehet szedni app-okat. Azért a warez oldalakon is, megtalálható a feltört, vagy a reklámtól mentes app is.

2013. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szaladjatok neki még 1X
2013. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12: nem írtam, hogy nem lopás. Azt mondtam nem fizetek, van különbség.

Az is lopás. De egészen más egy olyan cégtől lopni, akiknél az utolsó takarítónak is köze van ahhoz, hogy elkészüljön a szoftver, vagy egy olyan cégtől, aki előtte téged tolvajnak kiáltott ki, és megfizetteti veled az adathordozókon keresztül az ellopott anyagok árát.

Néha még azzal is együtt tudok érteni, akik azt mondják, hogy zenét letölteni nem bűn, mert már előtte kifizetted a jogdíjat az adathordozón keresztül. Aminek persze az elosztása megint csak érdekes...

2013. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!