Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux verzió hasonlit...

Melyik Linux verzió hasonlit legjobban kinézetre a Windows7-re?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy biztonságos és ingyenes rendszert telepiteni egy gépre de ha lehet ragaszkodnék a megszokott kinézethez.

Kipróbálnék egy Linux verziót de nem tudom melyiket válasszam.



2013. jan. 10. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a megszokott Windows sémához a Kubuntu illetve a KDE ablakkezelővel ellátott disztribúciók állnak legközelebb! Én személy szerint mégis a Kubuntut javasolnám hiszen a nagyon jó Ubuntu Linux-nak a KDE-s változata!
2013. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hál istennek egyiksem.

Illetve van egy XP klón, de azt ne akard.

Linuxnál az a jó, ha nem tetszik, akkor nem telepíted.

Hivatalos helyröl tölts le egy live cd-t ès ISO lemezkèppel ird ki egy RW lemezre. Ha nem teszik, akkor csak kiveszed a lemezt ès irsz egy másikat rá.

De a linuxok termèszetesen más kinèzetüek lesznek ès nem tul hasonlatosak a 7-el.De igy van ez jól.

Linux Mint

Ubuntu

De a legegyszerübb szerintem az XFCE-k.

2013. jan. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kinézetre egyik sem, de felépítésben hasonló - ahogy írták is - a KDE asztali környezet. Egyszerűen gyönyörű és bármilyen kinézete rá lehet húzni egyszerűen a beállításokból (én MAC OS X-et állítottam be). Ezt megtalálod a Kubuntuban és a Fedora KDE spinben. Az új Kubuntu-t nem használtam annyit (a 10.04-es még jó volt, de az új lévén, hogy az új Ubuntura épül ezért kétlem, hogy nincs benne sok hiba), de a Fedora 17 az jó, úgyhogy tudom ajánlani.


[link]

[link]


Még ott a Linux Mint Nadia. Már abból is kiadták a KDE-set, úgyhogy azt is megnézheted. A Linux Mint alapértelmezettje a Cinnamon asztali környezet, ami Gnome 3-ra épül, úgyhogy van jövője, míg a Mate az 2-re, úgyhogy nem nagyon. A Cinnamon jól néz ki, bár a Mayában jobban nézett ki szerintem a start menüje, de kinek mi.


KDE-s:

[link]

Cinnamon-os:

[link]


A Mintet és a Kubuntut fel tudod telepíteni a Windowsba, mint egy alkalmazást és ugyanúgy működik, mint egy más lemezrészre rakott rendszer, csak ezt bármikor el tudod távolítani mintha egy alkalmazást törölnél.


Jó próbálgatást!

2013. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
zorin OS
2015. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!