Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudok DVD-t írni. Mi...

Nem tudok DVD-t írni. Mi lehet baj?

Figyelt kérdés
ashampooval is próbáltam már, a végén ki is írta h dvd sikeresen megírva, mégsem tudom lejátszani. filmeket meg sorozatokat szeretnék kiírni. TDK DVD-R-t használok, mindig elfogadja (a betet dvd rendben) akkor mi lehet a baj?

2013. jan. 12. 15:49
 1/1 csacsi2 ***** válasza:

A fájlokat ráírja (audio_ts , video_ts mappák -DVD)?

milyen formátumba írod a lemezre és milyen fájlrendszerbe?

Mi az eredeti fájlformátum?

A számítógép lejátsza, vagy csak egy asztali DVD nem?


Íráskor használd a lemezreírás szimuláció-t így elkerülheted az esetleges hibákat!

Íráskor ne legyen megnyitva olyan program ami használja a meghajtót (Totalcommander, intéző stb)

Nem ár ha a vírusírtód nem ellenörzi írás közben a lemezt, addíg kapcsold ki a védelmet!

Nézd meg az eszközkezelőben ,nem ír -e hibát a cd/dvd meghajtónál ,esetleg frissítsd le a hardvereszközt.

Én nem szeretem a TDK-t, akár csak az egyik íróm sem jól írta.

Amennyiben az eredeti fájl formátum nem dvd formátum akkor előtte konvertáld át ,hogy stimmeljen a szabványnak!Itt olvashatsz a hivatalos szabványokról (képméret,sebesség,fájlformátum stb).:

[link]

Használd íráskor a lehető legkissebb írási sebességet.

Íróprogramtól függően nézz körül a formátum beállításokban pl.: lemez végleges lezárása, nem újraírható lemezeknél, vagy hogy NE UDF -ként írja meg.

Amennyiben lemezképfájlban van meg "ISO" (érdemes ebbe másolni a lemezre)akkor a virtuális lemezkép programmal írd meg a lemezképből!

Amennyiben eredeti (írásvédett) lemezt próbálsz átmásolni akkor azt decrypt- álnod kell egy programmal ami leveszi a védettséget. ilyen program pl a DVDDecrypter.

Ennél többet nem mondhatok, lehet a lemez hibája,író-é, lejátszó hiba bármi.

2013. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!