Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Photoshop cs 5 hiba...

Adobe Photoshop cs 5 hiba vagy nem? Remélem más is járt így és tud segíteni. Ha a fotóshopban megnyitok akár egy RAW akár egy nagyobb méretű jpg képet, előfordul hogy úgy nyitja meg, mintha pixeles lenne. Vagyis kockásodik a kép! Folyt lejjebb!

Figyelt kérdés

Tehát gépem az alábbi.

Asus m5A97 R2.0

8 giga geil 1600 MHZ ram

Shappire hd 5770 128 bit Gddr5 1 giga memória

Vertex III ssd vinyó


Dolgozok egy képen és megnyitok egy másik képet, mondjuk adobe bridge-tböl akkor szokott előfordulni hogy bekockázza a megnyitott képet.

nem tudom pontosan leírni a hiba jelenséget, de úgy néz ki a kép mintha 10 000 szeres nagyításban nyitnék meg egy képet és csak 2-3 kép kocka jelenik meg.

Remélem érthető.

Netröl szedett ph, win 7 64 bit alatt futott.

már vagy fél éve csinál így, de változó.

tény hogy elég nagyok a raw filék.... (canon eos 1100 D)

ezzel készült képeket nyitok meg.

Amikor elöjön ez a jelenség csak úgy tudok vele normálisan dolgozni, ha bezárom a ph cs5-t és újra inditom.

remélem valamennyiire érthető amit leírtam és előre is köszönöm a segítséget vagy ötleteket.

minden verzió, ötlet érdekel és meghallgatok :)



2013. jan. 15. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ugyanaz a hiba mint nálam. AMD-éknek nem sikerült használható OpenGL drivert írni a HD sorozathoz. :(
2013. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod :)

bár tény hogy tegnap kapcsoltam be a catalystbe az open gl-t mert valahol olvastam hogy azt be kell lőni :)

még nem teszteltem, de akkor a szavaidból azt érzem hogy erre sajnos nem is lesz megoldás? :(

hát tök jó ez akkor így :(

azért köszönöm hogy időt szenteltél nekem :)

2013. jan. 16. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy megoldás lehet-e bekapcsolni, bár tudomásom szerint nem lehet ki-bekapcsolni. Praktikus volna ha AMD-ék nekiállnának dolgozni a drivereken és azok rendesen működnének, akkor lenne megoldás. CS6 használhatatlan így, CS5 még csak-csak eldöcög 1-1 újraindítás után. Nekem a következő PC-m Intel-NVIDIA alapú lesz. Megrögzött AMD-s voltam, de ami sok az sok...
2013. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát látod lehet :)

én is pont ezen gondolkodtam, pedig eddig azt olvastam hogy a photoshopra az amd sokkal jobb mint az intel.

de ezek fényében már nem vagyok ennyire biztos az amd-ben :(

üdv

2013. jan. 17. 07:55
 5/7 A kérdező kommentje:

ha esetleg ezt más is tapasztalta, akkor azon személyeknek javaslom ezt beállítani!!!

[link]

ez nálam megoldotta a problémát :)

2013. jan. 29. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyan nem oldotta meg, de lényegesen használhatóbbá tette. Köszi, hogy bedobtad ide miután rátaláltál. Nem jellemző, hogy az emberek megpróbálnak másokon is segíteni miután az Ő problémájuk megoldódott. Dicséretes hozzáállás! Köszönjük!


Amúgy érdekes, hogy tulajdonképpen a grafikai kártya vállára rakott terhek csökkentésével oldódik meg a probléma, kíváncsi lennék mit kezdene ha ugyanezt egy 27"-os monitoron mondjuk 2.560 pixel x 1.440 pixel felbontásban erőltetnénk. Gyanítom nem köszönné meg. :)

2013. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a szavaid, bár én úgy gondolom hogy ez lenne az alap hogy ha valaki talál rá megoldást, akkor jelzi.

én így tettem :)

amúgy a legbosszantóbb az hogy én ezért cseréltem az ünnepek elött alaplapot, memóriát és vga kártyát, mert azt hittem ez valami alaplap vezérlési hiba.

de képzeld amikor megláttam ugyanazokat a hibákat a teljesen új konfigomon, hát elöntött az ideg. :)

mindegy végülis ráfért a gépre egy kis fejlesztés :)


no de visszatérve a problémára.

én is nagy AMD fun vagyok, de ezzel egy kicsit kiábrándultam belőle.

egyetlen dolog szól még mellettük, ez az ára.

de sajnos az ár majdnem mindegy, ha nem tudom megfelelően használni a gépem.

de tény hogy fura hogy pont a videokártya terhelését kell finomítani hogy menjenek a műveletek.

nem tudom mikor lesz erre megoldás, de addig nem marad egyenlőre más sajnos mint a bosszankodás.

de tény hogy így működik.....


de azért ajánlom figyelmedben hogy te adtad meg a kezdő löketet annak hogy utána olvassak és felforgassam a netet :)

a win 8-at is próbáltam és ott valóban villogott a háttér úgy ahogy a leírásban is benne van.

ezután, mondom felejtős a win 8 :)

ezután gondoltam hogy kipróbálom a fenti leírást, hátha...

s láss csodát :)


mindenesetre köszönök neked/önnek mindent :)

2013. jan. 30. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!