Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel feladat, utolsó pontját...

Excel feladat, utolsó pontját hogy oldjam meg? Bőv lent

Figyelt kérdés

3 oszlop van, 1. magyarországi megyék felsorolva, 2. hozzájuk tartozó összeg (ki mekkora értékben adott el gyümölcsöt) 3. oszlop százalékos megoszlás


A beszúrt oszlopban (százalékos megoszlás) – függvény segítségével kiszámítva – jelenítse meg, hogy az országban

termett gyümölcsmennyiség hány százalékát termelik az egyes megyék! A kiszámított

értékeket százalék formátumban két tizedes jeggyel adja meg!


Az értéket nem tudom kiszámolni, fejből kéne tudni a képletet? ( A százalék formátumot és a 2 tizedesjegyet megcsináltam, azt kérlek ne írjátok...)


2013. jan. 15. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan nehéz. És fejből kéne tudni, igen. :)


- Adott minden megyéhez, hogy mennyit termelt, igaz?

- Ezekből az is megvan, hogy mennyi az országos termelés, igaz?

- Százalékszámítást tanultál? A részt elosztod az egésszel. Vagyis minden megyéhez az ő értékét elosztod az országos termeléssel. :)

2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal van százalék függvény és ellenörzésként kitudod számolni józan paraszti ésszel is.
2013. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez a 2005-ös érettségi egyébként (május):)

Életemben először csinálok Excel-es feladatot ( formázáson kívül:D:D), így még ez is büszkeséggel tölt el hogy idáig eljutottam önerőből:D Persze lassan de mégis!

1.,

- Igen, minden megyéhez adott hogy mennyit termeltek összesen.

-Igen igen megvan az országos termelés összege is.

- És igen.... próbáltam túlbonyolítani.... és nem matematikai szempontból megközelíteni....:DDDDD Köszönöm és sikerült 1 perc alatt így:)

2013. jan. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!