Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal és hogyan...

Milyen programmal és hogyan lehet átméretezni képeket? Többet egyszerre?

Figyelt kérdés
2008. jún. 2. 16:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Van photoshop, paint shop pro, irfanview progim de ezekkel nem tudom lehet-e többet, vagy csak egyesével?? Úgy igen sokáig tart átméretezni közel 200 képet.
2008. jún. 2. 16:15
 2/8 anonim válasza:
50%

én a Microsoft Office Picture Manager nevű progival szoktam csinálni, viszont nem tudok olyanról hogy egyszerre többet is lehetne.

Ha xp-d van és fentvan a gépeden az office csomag, akkor elvileg ez a program is fentvan. Képre jobb gomb--társítás--és ott kiválaszthatod. ilyen pirosas négyzet az ikonja.

2008. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ACDSee képnézegető programmal meg lehet csinálni. Nekem 5.0 verzió van. Ki kell jelölni a képeket, az Edit ikonra kattintani, akkor előjön egy újabb menű, és a Resize parancsot kell választani. Aztán lehet választani, hogy pl. 50%-ra méretezze át őket, vagy beírod a pontos méretet.
2008. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

A Windows tudja a "Paint" programot.

A Paint pedig, többek között át tudja méretezni a képeket, de csak egyenként!


1. A kép másolása

2. START >>Programok>>Kellékek>>Paint

3. Szerkesztés>> Beillesztés

4. -Kép>>Nyújtás és döntés, ekkor megadhatod %-ban>>OK

vagy -Kép>>Attribitiumok, megadhatod egységben,(pl:cm.)>>OK

5. Fájl>>Mentés, vagy Mentés másként

6. Kijelölöd a mentés helyét, Megcímezed>>Mentés

2008. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
IrfanView is képes rá. A fájl menüben van olyasmi, hogy Batch conversion (most nincs előttem, nem biztos, hogy pont ez). Ott ki tudsz választani egy könyvtárt, hogy miket akarsz átalakítani, megadod, hogy mit akarsz egyáltalán csinálni (mekkorárra akarod átméretezni (képpontban vagy %-ban), megadod a kimeneti könyvtárat, aztán a startra nyomsz. És megcsinálja.
2008. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Van egy BATCH IMAGE RESIZER nevű progi. Fizetős, de megoldható vele. A demo verzió egyszerre 6képet tud átméretezni.
2008. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A PhotoFiltre is teljesen jó tömeges átméretezésre és ingyenes prog. És nem csak átméretezni tud tömegesen, hanem egy csomó módosítást is megcsinál, ha szeretnéd. Elég jó szerkesztő prog.
2008. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Mihov Image Resizer!!!


Ingyenes,magyar a honositomühely.hu-ról :

[link]

2008. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!