Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kis méretű digitális fényképet...

Kis méretű digitális fényképet, ha felnagyítom, kockás lesz. Mit csináljak vele, hogy ne legyen "kockás' a kép? Milyen programot használjak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a való életben a különböző NCIS meg nemtom mikkel ellentétben, ha egy képet a natív felbontásánál nagyítasz akkor az minőségileg csak rosszabb lesz.
2013. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajnos, ez nem megoldható.
2013. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

Egyet értek a nagyítás ront a minőségen. Annyit tehetsz ,hogy ne legyen kockás, hogy elhomályosítod, de a végeredmény u.a. ,rossz minőség!

Amúgy meg minek magyítani? A képnézegetővel a kisméretü képeket fel lehet (nézet), ha meg nyomtatod, akkor a nyomtatód szoftverével vátoztathatod a méretet.

2013. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Azért kell, mert kis méretben kaptam meg egy fotóstól a digitális képeket és nem szerettem volna utánrendelni... De szeretném máshol kinyomtatni, ahol kb. negyed ár/kép.

2013. jan. 24. 08:57
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor ha pl.: Beviszem így a Media markt-ba, vagy bárhova, ahol lehet képeket nyomtatni, akkor ott a gép "felnagyítja", és nem lesz annyira kockás?
2013. jan. 24. 08:58
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

A nyomtatási minőség más mint a digitális. Attól függ milyen részletgazdag. ahol kinyomtatják ott meg is kérdezik milyen méretben nyomtassák (amit írtam a nyomtató beállításával)!

Fényképeknél (fényes papír) kell egy min. felbontás 1200 px már lehet fényképminőség az alatt romlik talán még a 800px elfogadható, az alatt nem lesz jó.

sz@rból várat esete. Vagy kicsi lesz a kép, vagy nagy de látványosan rossz.

Minden esetre ahova viszed kérdezz rá mit tanácsolnak (milyen méret), csak tudják mivel foglalkoznak. 800 px vagy az alatt én nem gondolkodnék nyomtatáson, pénzkidobás.

2013. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni. Nem véletlenül kicsiben küldte el a fotós. Az arra jó, hogy megnézd. Ha normális méretű képeket akarsz, akkor rendelned kell...
2013. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!