Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megoldaható ez Windows 7-ben?

Megoldaható ez Windows 7-ben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje kerestem, hogy hogyan lehetne Windows-ban is egy Mac OS-ből ismert Finder szerű Explorert létrehozni, hogy a mappákat egymás melletti oszlopokban nyissa meg. Hosszú keresés után kiderült, hogy ez nem valósítható meg, viszont a Windows "Tree View"-ja nem igazán használható az alapbeállításokkal. Hogyan tudnám legalább azt beállítani, hogy ha az oldalsávra viszem a kurzort, akkor azt görgesse és ne az épp megnyitott mappát? Elég zavaró, hogy az oldalsávban csak a görgetősáv húzogatásával lehet mozogni. Értem én, hogy mindig az épp aktív részen görget, és akkor válik valami aktívvá, ha belekattintok, de ez így nagyon lassítja a munkát (pl: ha két mappa van megnyitva egymás mellett, akkor is csak abban tudok keresni, amelyikbe bele-/rákattintottam).

2013. jan. 30. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

a start menüben ott a keresés a programokban fájlokban

kiírja a találatokat

2013. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Esetleg próbálkozhatsz a mappa beállításoknál a "megnyitás egy kattintással (kijelölés rámutatással)" beállításával.


És nézet fülön van egy olyan lehetőség, hogy "mappaablakok megnyitása külön folyamatban".

(Ezt nem igazán tudom mire való, de akár jó is lehet a problémádra.)


Amúgy ha nem teszel aktívvá egy ablakot, akkor a Windowsnak honnan kellene tudnia, hogy te éppen abban akarsz szöszölni?

2013. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyébként (csak véletlenül találtam meg), van lehetőség arra, hogy egy ablak akkor legyen aktív, ha ráviszem a kurzort (nem kattintok).

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Kezeléstechnikai központ\Az egér használatának megkönnyítése

itt kell bejelölni, hogy "Az ablak aktivitása az egérmutató ráhelyezésével".

Az eredeti problémát ugyan nem oldja meg (tehát az oldalsávot még mindig kattintani kell), de haladás.

Köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 31. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!