Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elromolnak a Skype hívásaim...

Elromolnak a Skype hívásaim minőségei, mitől?

Figyelt kérdés

Skype telefonálás elején még tiszta a hívott fél hangja, de egyik pillantról a másikra "elromlik" és néha szaggatós, recsegős, doboz hangja lesz. Újra telepítettem, se az én internetem sebességével, se a hívott felek netsebességeivel nincs gond. Normálisak.

Szerintetek mitől lehet?


2009. szept. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Internetszolgáltatónál dolgoztam, sejtem mitől lehet:

Amikor a hívás elkezdődik akkor teljes sebességel megy a neted, majd a szerver észreveszi hogy nagy az adatforgalom és lekorlátoz. Ez egy átlagos trükk amit majdnem minden szemtelen, gané netszolgáltató használ. Mivel a Skype hívást nemtudja megkülönböztetni (pontosabban nem akarja, mert megtudná) a többi internetforgalomtól (letöltés, torrent, netrádió, stb.) ezért korlátozza az egész sávszélességedet. Amint a forgalom alábbhagy a sávszélesség visszaáll az eredeti szintre, ezért még ha lesz is méred valami netesz mérővel ( pl. [link] ) akkor teljesen jónak látszik, mert az a forgalom még nem tart elég hosszú ideig hogy a korlátozó bekapcsoljon. Sima netezés közben ezt nem veszed észre mert az nem olyan folyamatos le és feltöltés mint a skype hívás.


Szerintem szedd le a DU Meter nevű programot: [link] és azon mindig láthatod ha adatforgalom jön és megy az internet meg a géped között és az aktuális sebesség is jól követhető. Ha a vonalak magassága hirtelen lejebb esik és folyamatosan úgy marad akkor téged korlátoznak.

2009. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú érthető választ, de amikor torrenttel max. sávszéllel töltök, akkor nem szokott lelassúlni. Pedig az szerintem jobban viszi az adatforgalmat, egyébként DIGI netem van, 20megabit le, 10megabait fel, nem hiszem hogy az egészet a Skype lefoglalja.

Viszont a DU meterrel kapcsolatban, nemrég, használtam egy ilyen programot, névszerint a Net Metert, és azt vettem észre, hogy sokkal magasabb sebességeket mér, mint amit én látok pl. torrenten. Pl. Töltöttem torrenten 2.2MB/s-el és a Net Meter azt mutatta hogy legalább 3MB/s-el töltök. Ez mitől lehetett? Ez a DU meter megbízható?

2009. szept. 2. 19:05
 3/5 A kérdező kommentje:
ÉS ez nem volt mindig így, csak pár napja jelentkezett ez a probléma.
2009. szept. 2. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy netkapcsolatnál valóban nagyon fura higy szakadozzon a Skype. Letöltést szünetelteted a beszélgetés alat? Bár akkor se kéne hogy ez történjen, de egy próbát megér.

Más ötletem nincs sajnos, ha huzamosabb ideig ilyen neted telefonálj be az ügyfélszolgálatra és panaszkodd el nekik. Ő majd lépnek az ügyben.

2009. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán a mikrofonnal a gond
2009. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!