Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom telepíteni?...

Miért nem tudom telepíteni? Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Nem tudom telepíteni a Windows XP Professional (x32) op. rendszert, mert hiába van meg az .ISO képfájl kiírva DVD-re, nem tudom bootolni!


Ha esetleg hiányosak az információk, akkor konkrét kérdésre tudok válaszolni!

(Nem igazán izgatnak ezek a dolgok, de Win 7-tel nemigen boldogulok, ezért tettem fel a kérdést!)


Minden építő jellegű kommentet zöld kézzel jutalmazok!



2013. febr. 3. 16:00
1 2
 1/15 ejbenjaro ***** válasza:

Ugyan a kérdésed nem a Programozás kategóriába való, de azért pár ötlet.

Tudomásom szerint az XP CD-n és nem DVD-n volt elérhető. Az ISO képfált képfájlként írtad ki, vagy csak rámásoltad az ISO-t a lemezre (adatlemez)?

2013. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Infra Recorderrel írd képfájlként mert lehet hogy rosszul írtad ki.Meg mikor indul a gép F8-vagy az F12-gombbal válaszd ki hogy miről BOOT-oljon a gép.
2013. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Rossz kategóriáért elnézést kérek így utólag!

DVD lemezre írtam az .ISO fájlt Nero 7-tel rendszerindító opcióval!

Ezt kellene újraírnom egy "mezei" CD lemezre 4x-es írási sebességgel?

2013. febr. 3. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:

Először is a BIOS-ban be kell állítani, hogy DVD-ről bootoljon és csak azután fog neked arról bootolni.

Magyarul van olyan fül a BIOS-ban hogy boot, ott az első helyre a CD/DVD meghajtót kell mozgatni.

Ha ez megvan és mégsem meg akkor az ISO-file-t próbáld meg Nero-val, vagy nLite-al kiírni, hátha az a baj.

Ha esetleg SATA-s géped van akkor érdemes a telepítőbe integrálni a SATA drivert.

2013. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A rendszerindító funkció felesleges.

És ajánlatos lenne egy újabb verziójú nero-val kiírni.

*****



Csak két kattintás az iso-file-ra és kiírja neked, a beállításokon ne módosíts, csak a sebességet állítsd kisebbre.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A bootolás menete teljesen világos, a kérdés nem erről szól!


Minden esetre köszönöm mindenki válaszát!

És ezek szerint CD-re kellene írni, nem pedig DVD-re?

2013. febr. 3. 16:42
 7/15 ejbenjaro ***** válasza:
Hogy milyen adathordozóra írod, az attól függ mekkora a lemezképfájl mérete. Ha meghaladja a 800 Megát, akkor már valószínüleg csak DVD-re fog ráférni és ebben az esetben borítékolható, hogy valami buherált Windows telepítőd van. A hangsúly inkább azon van, hogy miképp írod ki az ISO-t a lemezre. A helyes mód itt az, ha a menüben megkeresed a Lezemkép kiírása opciót. Ebben az esetben nem kell rendszerindító opció, meg semmi, lévén az ISO fájl egy CD/DVD lemez "tükörképe" tehát mindent tartalmaz, ami ahhoz kell, hogy utána a gépet el tudd indítani a segítségével és telepíteni tudd az operációs rendszert.
2013. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy mire írod ki, az a lényeg hogy bootolható legyen, ezért adtam a Nero 10 linkjét, na meg az nLite bootolható CD-t csinál neked, ha most nem az.

A DVD-n azért akadtunk fel, hogy nem-e valami buhera XP mert akkor sokat ne várj tőle.

2013. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, 600 valahány megás a dolog, szóval ráférne egy CD-re is!
2013. febr. 3. 16:58
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, sikerült, gyönyörűen fut!


Viszont hogyan tudnám kivenni az értesítésekkor történő irritáló csipogást?

2013. febr. 3. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!