Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MikTeX/LaTeX oldalszélesség...

MikTeX/LaTeX oldalszélesség változtatása?

Figyelt kérdés
Mikor átalakítom pdf-be, akkor a bal margó majdnem a felénél van az oldalnak, már ha az a gond, egyszerűen sehogy nem tudom beállítani és nagyon zavaró, hogy a szöveg az oldal felénél törik.

2013. febr. 7. 16:44
1 2
 1/18 tabaki ***** válasza:
És hogyan próbáltad beállítani?
2013. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tabaki ***** válasza:

Nekem jól m működik az oldalbeállítás az EGY NEM TÚL RÖVID BEVEZETŐ...

54. oldala (66. lap) alapján:

[link]

2013. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Leírhatnád, hogy hogy csinálod, abból a jegyzetből szemezgetek, amit belinkeltél, próbáltam több parancsot is, de egyszerűen nem működik.

\setlength{\rightmargin}{3cm}

\paperwidth-vel is próbáltam meg a többivel is ami ott van.

2013. febr. 8. 09:36
 4/18 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom, köszönöm a segítséget, egy elírás miatt nem ment.
2013. febr. 8. 09:39
 5/18 A kérdező kommentje:
Viszont érdeklődnék afelől, hogy miként lehet "rajzolni"? Szeretnék egyszerű ábrákat magyarázatként adni.
2013. febr. 8. 10:07
 6/18 tabaki ***** válasza:
Bocs, most vettem csak észre az üzeneted. Windwsban vagy?
2013. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tabaki ***** válasza:

Na mindegy, ha MikTexet használsz, feltételezem -- nem, mintha különösebb jelentősége lenne, csak nekem Windowsban sosem megy olyan gördülékenyen, mint linux alatt, meg a linuxban működő szövegeken is mindig igazítanom kell. Remélem, a te rendszered jobban van belőve.

Elvileg léteznek olyan rajzprogramok, amelyek latex-utasításokkal rajzolnak (pl. Xfig, Dia, ha jól emlékszem), de én kifejezetten kényelmetlennek találtam őket. Persze, kit érdekel, az egész latexezés amúgy is merő önkínzás...

Ennek ellenére javaslom, hogy használd inkább a grafikus csomagokat. A graphicsot már olyan régen használtam, hogy nem emlékszem rá, de azzal közönséges bitképeket (úgy rémlik, bmp-t, png-t mindenéppen) is be tudsz rakni. Hasonló a graphicx, azt hiszem, ez kell ahhoz, hogy \icludegraphics utasítással illeszthess be képeket. Én bizony nem emlékszem rá, hogy ez esetben kötelező-e vagy csak kényelmes, én eps-képeket használok.

Az eps-rajzokat nagyon kényelmesen elkészítheted Inkscape segítségével, utána természetesen nem a saját svg-formátumában, hanem eps-ként kell mentened. Az Inkscape-be is rakhatsz bitképet, ha a görbe-alapú rajz nem elég.

Ha ez a vázlatos ismertető kevés, majd küldök egy mintafájlt, hogy lásd a módját, csak erről a kis tabletről bonyodalmas volna.

A képeket a picins csomaggal tördelheted a megfelelő helyre. Ez nálam a Windowsban nincs telepítve, gondolom, te könnyen beszerzed a Hálóról.

2013. febr. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 tabaki ***** válasza:
+ Pardon: \includegraphics{}
2013. febr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, az argumentumába a teljes elérési útvonalat kell megadjam?
2013. febr. 22. 12:08
 10/18 tabaki ***** válasza:
Elég a relatívot.
2013. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!