Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a gond az operációs...

Mi lehet a gond az operációs rendszerrel? Valami megoldás a problémára?

Figyelt kérdés

Van egy problémám a windows 7-es oprendszeremmel.

Amikor bekapcsolom a laptopom betölt egészen a windows 7 embléma megjelenéséig, itt optimális esetben a gépem 8-13 mp után betölti az üdvözlő képernyőt is. Azonban néhány napja megáll a windows emblémánál és kell vagy 5 perc mire betölti az üdvözlőképernyőt, és onnantól számítva még vagy 10 mire bejelentkezik és egyáltalán meg lehet nyitni egy mappát rajta. Végül is, mikor így "indul" teljesen használhatatlan a rendszer.

Viszont, ha nem várom meg hogy betöltsön ilyen lassan és a főgombbal kikapcsolom aztán újra elindítom, akkor már tökéletesen betölt és gyors, ahogy lennie kell.


Amit eddig próbáltam, de hiába:

-víruskeresővel végignéztem az egész rendszert, nem talált semmit

-formáztam és újratelepítettem a rendszer (így sem lett jobb)

-töröltem az összes partíciót, majd újra particionáltam és újratelepítettem a rendszer (még mindig jelentkezik ez a hiba)


Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond és hogy mi lehet a megoldás rá?


Előre is köszönöm!



2013. febr. 7. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem melegszik véletlen?
2013. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tamasoft ***** válasza:

Olyan, mintha kétszer töltené be a merevlemez driverjét. Akkor szokott ilyen lenni, már ez a régebbi oprendszereknél fordult elő inkább. Amikor rosszul indul, csekkold le az eszközkezelőben a merevlemez driverjét, hátha mutat valami eltérést, vagy ütközést.

Ha nem, akkor is a winyó körül keresgetnék először mindenképpen, kábel pl.

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Winyó kondíciója milyen? (HD Sentinel)
2013. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Talán már megoldódott a probléma. Keresgéltem tovább a neten tegnap. És találtam egy olyan oldalt, ahol azt írták, hogy tegyem be a telepító lemezt, bootoljam arról. És válasszam ott a számítógép javítását, ezután pedig a parancssort.

Ide be kellett írni, hogy bootrec/fixmbr. Ez visszaállítja az eredeti bootolást.


[link]


Egyenlőre úgy néz ki, hogy ezzel működik...ki tudja meddig, ha egyáltalán ez volt a baja.

2013. febr. 8. 09:55
 5/9 tamasoft ***** válasza:
100%
Nagyjából ez kizárható, hiszen közben újratetted a rendszert nem is egyszer.
2013. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, mégsem olyan jó, ahogyan elsőre tűnt. Újra ugyan az a probléma jelentkezik...
2013. febr. 9. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Írták HDD sentinel .Nézted?
2013. febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megoldódott úgy néz ki!

PcFórumon írták, hogy vegyek ki egy RAM modult a gépből, vagy cseréljem ki. Nem tudom miért és hogyan, de eddig bevált és megoldódott a gondom.

2013. febr. 10. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2013. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!