Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL! Adott szám feltételhez...

EXCEL! Adott szám feltételhez kötött keresése oszlopban?

Figyelt kérdés

A oszlop: 67000db különböző egész szám egymás alatt összevissza. Minden szám melletti cellában kéne rögzíteni hogy az adott számot követő első 300al alacsonyabb érték és az adott szám cellái között van-e olyan érték ami egyenlő az adott számmal?


A:....................................B:

1700 - ez a kiinduló érték (1=van ilyen érték, 0=nincs)

1600

1650

1620

1700- ez az az érték amit keresek

1500

1400 - ez a 300-al kevesebb érték

1200

1000


köszi



2013. febr. 14. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én igaz rég tanultam excelt, de olyat sosem csináltunk,hogy az oszlop mellé lehetne így kihozni,amit kellene. Azt lehet,hogy kigyűjteni meggyi 300-zal kisebb szám van vmelyiknél, az elsőnél,de, hogy az oszlop mellé írni, az nekem rejtély. Nem is lehet úgy megoldani a kijelölést, hogy 2 oszlopot kezeljen. Legalább is szerintem.
2013. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor azt hogy lehet megcsinálni, hogy ha csinálok +segédoszlopot besorszámozva a cellákat, és ezt az értéket jelenítse meg az adott szám mellett(ahova a képletet írom) amennyiben teljesül a feltétel.


A:..B:.....C:

1...1700...4.........B:--ez a nyitóár

2...1600...0

3...1620...0

4...1700...0.........B:ezt az értéket keresem

5...1400...0.........B:ez a záróár

6...1500...0

2013. febr. 14. 14:49
 3/5 A kérdező kommentje:

vaaagy olyat hogy lehet, hogy:


egy adott oszlopban ambien összevissza értékek vannak megkeresi egy megadott szám első előfordulását ?

2013. febr. 14. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom,hogy ha tudni akarod mennyi azonos szám van akkor megmondja mennyi van. Ezt úgy kell,hogy a számsor alá mész a kijelöléssel, megnyitod a függvényt,megkeresed a darabtelit és a tartományba be kell írni a számsort,kijelölöd az egészet, ha nagyon hosszú, akkor beírod hogy pl (A1:A584525)enter és a feltételbe azt a számot kijelölöd, amit keresel 1 db. És ekkor ki kell írnia a dbra amit keresel. A többit nem tudom sajnos.
2013. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tudor84 ***** válasza:

Szia!


Barátommal excelben már programozunk és csak azért nem kapsz egyértelmű választ mert kesze-kusza, hogy mit akarsz.


Adj egy pontos leírást és próbálunk neked segíteni.

2013. febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!