Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit szerettek a Linuxban?

Mit szerettek a Linuxban?

Figyelt kérdés

Mi a jó a linuxban? ugyan annyira gyors mint a windows csak egy csomó program és játék nem íródott meg hozzá. Nekem ez a véleményem róla.

Tényleg nagyon kíváncsi vagyok hogy mi tetszik a linuxban egy csomó embernek, valami csak van.


2013. febr. 16. 21:17
 1/4 tabaki ***** válasza:
100%

Nem mindenki van a játékokhoz és a lopott programokhoz nőve. Egyéb erényei:

[link]

2013. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

stabil terhelhető szervert és titkos adatok kezelését, grafikus renderelés biztosan nem gagyi windowson végeznék...


Eleve orbitálisan nagy hiba, hogy a bankautomaták, amiből emberek milliói veszik ki a pénzüket nap mint nap, 90%-a windows XP-t futtat.

2013. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gyors, stabil, nem fagy annyira mint a windows... ha nem ismer fel valami filmet esetleg zenét akkor fogja magát és letölti a legjobb kodeket hozzá a hang és a kép is szebb alatta... szinte mindent meglehet rajta csinálni amit a windows on... és pl K-Ubuntu-t használok ( használtam ma reggelig még be nem adta a kulcsot a gépem egyéb okok miatt ) és nagyon tetszik, jó kis rendszer... app center vagy mi hirtelen nemtudom a nevét.... onnan bármilyen linuxhoz létező cuccot lelehet szedni rá és telepíti is... mindent ingyen...
2013. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kínlódik regisztrációs adatbázissal,nem kell töredezettségmentesíteni,nem lassul be,nincs szükség vírusírtóra,minden átlagos progit megtalálsz rá,nem kell havonta-félévente újratelepíteni,file rendszerei nagyon nehezen sérülnek,csinos GUI-k vannak hozzá,testreszabható,atomstabil,a processzort ügyesebben,biztonságosabban használják,nehéz ártalmas kódot elhelyezni belé (progikba is).......


A win op.rendszerek ugyanúgy néznek ki majdnem (persze azért szépülnek.).

Linux-ból van vagy 600 féle (5-10 fő "irányzatból" kinőve,azokra fejlesztve).

Egyszerűen egy digitális kánaán,nehéz megtalálni,amit az ember sokáig használna,mert annyira sokszínű és mindig váltogatna,kipróbálna újat (legalábbis én).


Azért összegezve a dolgokat hosszútávon ki kell próbálni valamelyik sokak által használt disztribúciót és levonni a következtetést...:)


Ja még valami:


Ha mélyebben érdekel,sokat fogsz tanulni arról,hogy mi is a biztonságos,stabil operációs rendszer.

Mi is maga az operációs rendszer (ennek a gyökerei visszanyúlnak még a 2.Világháborús kódfejtő berendezésekig).


A win-é....nem annyira...:)

2013. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!