Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet bootolható -...

Hogyan lehet bootolható - jelen esetben Windows XP sp3-as - cd-t készíteni?

Figyelt kérdés

Kiírtam egyet cd-re ISO formátumban azt nem tudja bootolni a gép, hiába átállítottam a BIOS-ban, hogy a CD legyen az elsődleges, de nem megy.

Emlékszem, hogy régebben volt egy ugyan csak sp3-as Windowsom ami nem ISO formátumban volt kiírva azt bootolta, lehet a formátum a baj?


2013. márc. 3. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
nem jo a kiiras vagy nem boot iso-t probalsz kiirni
2013. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ISO formátumot a gép egy virtuális meghajtóval tudja beolvasni. Legtöbb esetben Daemoon Toolsal. Ha egy gép még csak a bootolásnál tart, akkor logikus, hogy nincs bekapcsolva a windows, és így logikus az is, hogy nincs olyan készenlétben lévő program, ami be is olvashatja neked a fájlt. Az ISO-t ki kell csomagolnod, és ha szerencsés vagy, akkor a telepítő fájljai között van egy boot mappa, ami gondolom a bootolásért felel, és, ha ez megvan, akkor automatikusan bebootol. Ha mégsem, állítsd be, hogy máshonnan bootoljon.
2013. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rossz módszerrel írtad ki.


Hogy is írtad???

2013. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát fogtam az ISO-t Néróval simán kiírtam, most is ezután kutatok de mindenhol ezt írja:


Az ISO fájlt írd ki Cd-re, vagy mountold be az egészet ne bontogass ki semmit csak simán rámész mountolás és a kibontatlan rar fájlt bemountolod


Vagy:


A letöltött képfájl-t írd ki egy cd lemezre, majd arról boot-olva

telepítsd fel. A kód mellékelve.

2013. márc. 3. 11:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk én sem értem, hogy hogy lehetne egy ISO fájlt bootolni, az eredeti windows installer milyen formátumban van?
2013. márc. 3. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Az iso egyetlen fájlban tartalmazza egy optikai lemez teljes tartalmát és annak összes tulajdonságát(például, hogy boot lemez). Ha ezt kiírod adatlemezként, akkor nyilván nem fog működni, mint telepítő lemez. Az íróprogramok ebből a fájlból reprodukálni tudják az írás során az eredeti lemezt, azt amiről az iso készült. Az erre alkalmas menüpont a Lemezkép kiírása, Image kiírása lemezre, vagy ehhez hasonló.
2013. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó szépen mindent leírt. Az alapján csináld...
2013. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt megprobalom csak kifogytam a cdkbol !:-D
2013. márc. 3. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!