Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felpontozlak! A számítógépem...

Felpontozlak! A számítógépem nagyon lassú. Mostanáig tűrtem, hogy 10-15 percig tartott a gépnek, hogy rendesen felfusson. De tegnaptól már 1-2 óra elteltével is nagyon lassú. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 13:17
 1/10 anti paladin ***** válasza:

Esetleg a vinyó döglődik. Hdd sentinellel ellenőrizheted az állapotát.

A procihűtés rendben van? Elégtelen hűtés is okozhat belassulást.

2013. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

túl sok a háttérben futo program...keresd meg

a start menünél a Futtatás-t és ird be hogy msconfig (ez xp-nél van, de szinte mindegyiknél van ilyen lehetőség kérdezz meg valakit...)

szal ha beirtad ki ad egy ablakot, ott felül válaszd ki a bal oldali cimkét és ki ad egy sort a programokról. Majdnem az összeset be lehet zárni, nekem kb 2 program indul el ha bekapcsolom a gépet, mikor van akinek vagy 20, ha nemtöbb

ezenkívül töltsd le az Advanced System Caret, ez segit megtisztitani a gépet, ha 2 honapig ne. használom nekem is használhatatlan lesz a gép. Főleg a registry törlès + a fájltöredékek törlése a lényeg benne.

Esetleg még a Game Boostert is kiprobálhatod, nekem nem igazán volt jó, de másnak müködött, ez ia gyorsitja a gépet. Ha nem segit egyikse lehet vírusos és akkor ajánlatos ujra rakni az egéazoperációs rendszert.


bocs ha szarul fogalmaztam, mobilrol vagyok nem látom át annyira. Pacsi :D

2013. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig laptoprol irtam. Mostanáig tartott a gépnek az, hogy bejöjjön a háttér meg a progik. Kapásból ezek indultak el. Ebből melyik felesleges? Ez soknak számít? [link]
2013. márc. 4. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez iszonyúan sok. Jobb lett volna, ha az msconfig-os ablakot fotózod le, de ahogy látom több vírusirtó is van a gépen. Ez a probléma forrása szerintem. És akkor még a többiről nem is beszéltem.
2013. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezek amik bejöttek ez még csak a kezdet, van amikor 20-30 ikon is ott van. Most hozzákezdtem néhány prgram eltávolításához. A rendszerindításból a ESET, és a Microsoftos cuccokon kívül mindent kikapcsoltam. Most fogom ASC -val a gépet tisztítani. Még mit lehet tenni vele??
2013. márc. 4. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit a #2-ik leírt, az nagyon hasznos.

Amikor a Startmenü keresőjébe, (vagy Xp-nél Futtatás) beírod az, hogy msconfig. Ekkor kiad egy ablakot.

Azon van egy olyan fül, hogy "Automatikusan induló pr.-k"

Ott vedd ki azon programok elől a pipát amire nincs minden nap szükséged. nagyon sokat gyorsíthat a betöltődésen.

FIGYELEM ! Amiről nem tudod pontosan , hogy mi ahhoz inkább ne piszkálj !!

De az ilyen Office-ok, meg Aida, és még jó pár minden, ne induljon el a windows indulásakor, mert szerencsétlen beleroppanhat.

A Tísztítás is jó ötlet.

2013. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ezeket mind megcsináltam. Most így 1.26 perc alatt kapcsolt be a gép :) ez jóvalta gyorsabb mint volt. Nagyon szépen köszi mindenkinek! mentek a zöld kezek :)
2013. márc. 4. 14:45
 8/10 tabaki ***** válasza:
Ha így halmozódnak a dolgok a gépeden, nem lepne meg, ha telepítéskor is engedélyeznéd a programoknak az automatikus frissítést, meg a böngészőid is tele volnának toolbarokkal. Ezek mind folyamatosan dolgoznak a háttérben, vagyis fölöslegesen rabolják a gépidődet. Amit lehet, tilts le.
2013. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#2 +1 nagyon jol leirta :)
2013. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Chello ***** válasza:

A feladatok száma nem akkora probléma.


Egyszer megszámoltam amikor már több mint 3 éve volt fent a rendszer és addigra feltettem kb. mindent amit használok.

30-nál több program indult a windows-al és több mint

70 program valamint a hozzájuk tartozó kisérőik voltak telepítve.

Pl. az Acrobat reader 9 minden kiegészítővel együtt egy 50 megás doksit 3 majd attól fogva 1.5 mp altt nyitott meg.


Ez egy 32 bites rendszer volt egymagos HT procival.

Indítási idő azidőtájt 115s körül volt, de hogy honnan méri a nootlog xp azt nem tudom.


A leállási időm 12s volt ha nagyon sok progi futott is.

Kijelentkezés 6s.

Indulás alatt már zavartalanul lehetett progikat megnyitni

(fetéve, hogy nem kapkodta el előlem a menüket a frissítés.)


Ehez sok hardver kell (darabra is sok lemez, sok/gyors memória, indítási eltolás, és amit írtak is: jó ha az megy amit akarsz is.


A mai SSD 3-am sem terhelhető ennyire egymagában pedig az már tényeg gyorsabb valami.


Viszont erre mondják, hogy a desktop vezérlők keresztmetszete szűk. Párhuzamos feladatok alatt még ha kis terhelést adnak is összesen, de sok fut egyidőben úgy mgbotlik a hardver, hogy öröm nézni.


Van egy progi amit szeretek. Az a neve, hogy startup delayer. Eltolhatod vele egymástól az egyszerre induló progikat.


Sokat segít még ha előre megadod, hogy mekkora priorítással futhatnak az egyes progik.

Erre pedig jó a process tamer.


Volt, hogy 4 DVD-t tömörítettem 2 szálon a program 4 példányát futtatva és közben néztem egy másikat szaggatás nélkül.


Érdekes ma nem csinálok szinte semit pedig erősebb gépem van mint akkoriban :)

2013. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!