Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videovágás virtualdubbal -...

Videovágás virtualdubbal - miért hosszabbítja meg a virtualdub a kijelölést mentéskor? Részletek lent

Figyelt kérdés
Egy másfél órás videóból szeretnék kivágni kb. negyed órát. Megnyitom, csúszkával odamegyek és a jobbra-balra nyilakkal frame-enként léptetve megkeresem, hogy hol legyen a kis videó eleje, majd Edit/selection start-tal kijelölöm, ezután ugyanígy megkeresem a végét is és Edit/selection end-del kijelölöm, ilyenkor a két pont közti szakasz világoskék lesz. Direct stream copy bejelölve. Végül File/save segmented AVI-val lementem, de amikor visszanézem, azt veszem észre, hogy a kijelölés előtti kb. 2 másodpercet is beleveszi és sehogy se tudom kivágni. Megnyitom a kivágott videót és kijelölöm a felesleges részt, majd törlöm, így el is tűnik az a bizonyos 2 másodperc, így az így kapott teljes tartományt kijelölöm a korábban leírt módszerrel, de az a 2 másodperc akkor is belekerül. A vége jó. Ne ajánljatok más programot, ezzel szeretném megoldani, mert bár tudom, hogy régóta nem fejlesztik, de ha évekkel ezelőtt lehetett vele AVI-t vágni, akkor most is lehet. (AVIdemuxszal is próbálkoztam, de egy kiterjesztés nélküli fájlt csinált, ráadásul a videó eleje sérült, foltos lett.)

#VirtualDub #avi vágás
2013. márc. 5. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésed első részére( teljesen laikus lesz a válasz !) Szóval saját tapasztalat: Ez a jelenség sajnos egyéb videóvágó programnál is fellép.Ezt úgy "magyarázták" hogy a videóban (H264 kódolásúról beszélek)vannak az úgynevezett "kulcs" képkockák és Te ha a kulcs képkocka előtt vagy után szeretnél vágni a vágás akkor is a kulcs képkockánál fog megtörténni.

(erről enyit tudok mondani , menjünk tovább.)

Az Avidemuxal az van, hogy vágáshoz lehet használni, de érdemes konvertálva menteni, mert akkor nem lép fel az a bizonyos pixelesedés amiről Te is írtál. Viszon jó hír, hogy az Avidemux nem foglalkozik a kulcs képkockákkal, ott vág ahol akarod (?!). Az Avidemuxnál mentéskor amikor beírod a fájl nevét írj utánna egy pontot és írd oda Te a kiterjesztést , hogy avi. Például így: "Elrabolva.avi" De utólag is megtudod adni a fájl kiterjesztését. Átnevezed a fájlt és akkor teszel egy pontot a név végére és odaírod, hogy avi.

Végezetül: H264 kódolású videót "normálisan" csak a Boilsoft Video Splitter v6.34.2 programmal sikerült megvágnom.

2013. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. márc. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!