Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen különbségek vannak az...

Milyen különbségek vannak az egyes böngészők közt? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a Firefox a legjobb, mert sok hasznos kiegészítőt lehet hozzáadni, meg témákat (Adblock Plus, Fasterfox, FlashGot, Greasemonkey, stb.). Nemsokára kész a hármas verzió, ami még többet fog tudni, az oldalakat is kilehet majd nagyítani vele mint az Internet Explorer 7-ben. Egyes weboldalakat csak az IE7 tud rendesen megjeleníteni, mert arra vannak optimalizálva. Az Operában meg ami tetszik, hogy az állapotsoron pontosan mutatja, hány kbyte és hány kép van hátra még az oldal betöltéséig.
2008. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
82%

Én is a Firefoxra szavazok.

Számomra fontos előnye, hogy jól lehet kezelni a könyvjelzőket (kedvenceket), mivel már bőven ezer felett vannak. Az Expolorer-ben valamiért nem lehet keresni köztük.

A Firefox-ban meg ki lehet őket importálni egy fájlba, majd vissza könyvjelzőkké, így nem gond, ha újra kell telepíteni a rendszert. A FF 3-ban pedig már címkézni is lehet majd őket. Ott a fejlesztők átérzik, hogy vannak olyanok, akik naponta bekalandozzák a fél netet, hogy mindig a legújabb faszaságokat posztolhassák blogjukban.

A kiegészítők nélkül pedig egyszerűen nem tudok meglenni.

2008. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Én Opera párti vagyok.

Nagy előnye az Internet Explorerhez képest a táblázatok és divek kirakásában rejlik. Mivel szinte minden oldal tartalmaz táblázatokat, ez rendkívül jelentős.

Az Internet Explorer mindig megvárja, míg a kódban letöltődik a teljes táblázat, és csak akkor rakja ki megformázva, végső állapotában az egészet, míg az Opera letöltődés közben is tolja ki a képernyőre a táblázatot, ha megváltozik a szélessége, menet közben változtatja, stb. Ezáltal az Operában látszólag sokkal gyorsabban töltődnek be az oldalak.

Egyik böngésző (IE, Firefox) cache kezelése sincs olyan jó, mint az Operáé, így az Opera mindenképp gyorsabb más szempontból is.

A Firefox-szal olyan gondom van, hogy mivel szabványban nagyon eltér az IE-től, amire a legtöbb weboldal programozva van, hát bizony sok weboldalt nem képes úgy és teljesen működőképesen megjeleníteni, mint az IE vagy az Opera.


Voks az Operának. :)

2008. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Firefox...gyors, kicsi, sokat tud, és már kompatibilitási gondok sincsenek vele. Meg platformfügetlen is. A linuxos és a WinXp-s rendszeremen is ugyanaz a kezelőfelület fogad. Nem elhanyagolható dolog, hogy mivel mozilla motorral müködik, ezért soksokezren fejlesztik, nem 10en mint az explorert, és ugyebár sok okos ember több mint kevés okos ember. Nemrég olvastam valahol egy cikket, mely szerint a netezők egyre nagyobb százaléka használja a tűzrókát, a többiek meg visszaszorulnak.
2008. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Most fog jönni az opera 9.5 ami életben először ért el 100%ot az acid3 teszten igy egyértelműen ez lesz a legjobb.
2008. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Firefoxra szavazok, mert a legjobb, és legyorsabb! Főleg ha kijön az uj 3-as verzió is!
2008. jún. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Tudas szempontjabol (megjelenites, gyorsasag) a opera a legjobb.

Hasznalati, kenyelmi szemponokbol pedig egyertelmuen a firefox.

Szerintem. Hozzateszem, elmeletileg a operat lehet hangparancsokkal is kezelni.

2008. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Firefoxot használj, sokkal jobb a fosnál(IE).
2008. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
gondolom, nem ezt a választ várta a kérdező. Te kis jóindulatú "emberke".
2008. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
32%

Szerintem az Internet Explorer a legjobb böngésző, mert mindent meg lehet vele nyitni. Csak az a baj vele, hogy egy kicsit lassú.

Internet Explorer-re szavazok.

2009. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!