Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van 1 excel tábla 2 munkalappa...

J. Dani kérdése:

Van 1 excel tábla 2 munkalappal (munka1, munka2) mind2ben van 500 cikk az A oszlopban, mellette a db szám a B oszlopban, hogyan tudom egy 3. munkalapon képlettel vizsgálni, hogy munka1 és munka2 cikkszámai milyen mennyiségben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés
munka1- ben egy cikkszám egyszer szerepel, míg munka2-ben többször szerepel, de szigorúan egymás után.

2013. márc. 6. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak egyszer szerepelne egy cikk mindkét táblában, akkor az fkeres() függvénnyel lehet egy értéket megkeresni egy másik tartományban (akár másik táblában), és annak egy sorát át lehet emelni, különbséget képezni, stb.

De ha az egyikben többször is szerepel, akkor nem igazán értem, hogyan szeretnéd látni a különbséget. Abban a táblában szeretnéd látni, ahol mindegyik csak egyszer szerepel? Mert akkor szerintem a szumha() függvény lesz neked jó.

2013. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Én is az FKERES-sel csináltam meg végül. De ez így plusz munka volt, mert előtte a munka2-ben szummáznom kellett a cikkszámokhoz tartozó összes mennyiséget, hogy egy cikkszám mellett egy szumma mennyiség szerepeljen, aztán egy másik vizsgálattal megkerestem a cikkek közti különbséget, ha volt. Én viszont úgy szerettem volna megcsinálni munka3-ban,egy képlettel, hogy a munka1 standard adatait úgy hasonlítsa össze a munka2 adataival, hogy közben munka2-ben adja össze a többször megjelenő, azonos cikkszámokhoz tartozó mennyiségeket, és mutassa az adott cikk 2 munkalapjában szereplő mennyiségek közti különbséget. Most a SZUMHA függvénnyel próbálkozom, de egyelőre még nem sikerült összeraknom a függvényt.

2013. márc. 6. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt az oldal közepe táján van egy jó kis példa a függvényre.

[link]

2013. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!