Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2007-ben meg lehet...

Excel 2007-ben meg lehet oldani valahogy, hogy ; és TAB delimitert is tudjon kezelni CSV-ben?

Figyelt kérdés
Eddig a használt csv-kben csak ; volt, de most vegyesen alkalmazzák őket, van ; és TAB is. Meg lehet valahogy tanítani az excel 2007-et, hogy mind a kettőt tudja normálisan használni, és ne szarakodjon?

2013. márc. 11. 10:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy-egy csv-ben csak egyfajta separator van, vagy ; vagy TAB. De zavar, h minden esetben meg kell mondani, h ; vagy TAB legyen, és sokáig tart a megnyitás.
2013. márc. 11. 10:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Én írnék egy batch fájlt, ami egy mappa összes CSV fájlában a TAB-okat ;-ra cseréli.
2013. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell batch fájl, a sima Jegyzettömb is tud cserélni. Csak be kell másolni a TAB-ot a keresendő mezőbe.
2013. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szorri nem olvastam el rendesen. Több fájlra tényleg batch kell. Szorri.
2013. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Namost ez a batch, ami cserélget, azért nem jó, mert a TAB-os CSV azért TAB-os, mert tartalmaz az "érdemi" szövegmezőkben pontosvesszőt. Éppen ezért vadászok olyan megoldást, h az excel 2007 win7-en ismerje mind a TAB mind a ; elválasztókat, és ismerje fel automatikusan, h melyikkel nyissa meg.
2013. márc. 11. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes. Egy Excel táblát elmentettem CSV-be, úgy, hogy a cellákban legyen ; is, mint tartalom. Ezeket a cellákat "-ek közé tette. Talán a tabbal tarkított CSV-ket is ilyen formára kellene hozni.
2013. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!