Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell DVD-re írni videó...

Hogyan kell DVD-re írni videó fájlokat?

Figyelt kérdés
Mert egy író programmal megnyitottam egy tök új DVD+RW-t és amikor megnyitottam az író programot kiválasztottam, hogy DVD-t szeretnék írni. Utána meg is találta az üres DVD-t és volt ott egy VIDEO_TS és egy AUDIO_TS mappa. Ott megpróbáltam ezeken kívülre írni mert nem tudtam, hogy hova kell, de a DVD-lejátszó valamiért nem látta a videókat. Ezután megpróbáltam ezekbe a mappákba írni a VIDEO_TS mappába nem engedett írni viszont az AUDIO_TS mappába igen, de ott megint nem látta a DVD-lejátszó. (A videó fájlok .mp4 és .avi formátumban voltak)
2013. márc. 11. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Sima adat DVD-ként írd fel. /DVD-ROM (ISO)/, adat lemez, fájlok felírása lemezre, stb.
2013. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
DVD adat nincs, de van olyan, hogy egyéni és abban van olyan, hogy DVD-Video. Az jó? Vagy a sima adat legyen?
2013. márc. 11. 12:02
 3/9 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen az sem mindegy, hogy mit akarsz? DVD-re írni a videóidat, vagy szabvány DVD-t akarsz készíteni?

Előbbi esetben maga a lemez csak mint tároló lényeges. Ilyenkor egyszerűen felmásolod a fájlt a DVD-lemezre. Pl. Nérónál ekkor a "DVD-ROM(ISO)" beállítást kell választani, vagy 2 Gigabájtnál nagyobb fájlok esetében a "DVD-ROM(UDF)". A legtöbb asztali lejátszó (a viszonylag újabbak) simán lejátssza az Mpeg4 és hasonló fájlokat.

Viszont, ha szavványos DVD-t akarsz készíteni, akkor más a művelet sorrendje. Először elő kell készíteni a spec. fájlokat, az író programmal (pl. Néró) csak ezután tudod megírni. Ilyen sok van, pl a Nérónál maradva a Nero Vision. De ha van valamilyen videoszerkesztő programod, ami DVD készítésére is alkalmas, azzal is meg tudod csinálni.

2013. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én igazából csak egy sima DVD+RW lemezre szeretnék videókat írni. Egyébként nekem BurnAware Free van.
2013. márc. 11. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Sima adatként

A DVD-Video -nál a szabvány dvd formátumot lehet felirni, az mp4, avi, stb.. meg ugye nem az.


[link]

2013. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lajos54 ***** válasza:
Akkor csak egyszerűen adatfájlként másold (írd). Ilyenkor a DVD megjelölésnek csak a méret miatt van jelentősége, ill. a z írásmód más, de ez már a program dolga.
2013. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lajos54 ***** válasza:
Ne tévesszük össze a DVD szabványt az adatfájl írással! A DVD szabványnál van a VIDEO_TS és az AUDIO_TS mappa, az adatfájlnak íráskor tök mindegy, milyen tartalma van. Csak az a lényeg, hogy CD-re vagy DVD-re írod. Ezért kell az íróprogramnál a DVD-ROM kiválasztani, vagy ha CD-re írsz, akkor értelemszerűen a CD-t.
2013. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én igazából csak egy sima DVD+RW lemezre szeretnék videókat írni."

Ne akarj, a DVD+ -os lemezeket nem eszi meg minden eszköz.


UDF lemez írása, hozzá adod: VIDEO_TS mappát és kiírod.

2013. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiírtam adatlemezként a videót a DVD-re, de a DVD-lejátszó azt írta, hogy nem olvasható fájlformátum. Ezért megnéztem, hogy milyen formátumokat olvas. Át is convertáltam a videót, de mikor betettem a lejátszóba a lemezt akkor kiírta, hogy loading aztán elsötétült a kép és nem reagált semmire. A lemezt is csak úgy tudtam kiszedni, hogy kihúztam a hálózatból a lejátszót és mikor visszadugtam akkor mielőtt elkezdet volna tölteni kidobattam a lemezt. (Egyébként a lejátszóval semmi gond mert eredeti DVD-ket hibátlanul lejátssza.)
2013. márc. 13. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!