Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp telepítés másik számítógépe...

Xp telepítés másik számítógépen lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy régi gépem XP-ét akarok telepíteni rá. De a DVD olvasó hibás benne. Szeretném kivenni a merevlemezt belőle és át tenni egy másik számítógépbe aminek jó az olvasója. Majd a feltelepített XP-ét visszatenni a régi gépbe. Lehetséges ez ? Nem okozok kárt az új gépben ha ott telepítem ??? A válaszokat előre is köszi...

2013. márc. 11. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Kárt nem okoz csak nagy valószínűséggel el sem fog indulni az oprendszer. Azt azon a gépen kell telepíteni,ahol használod...
2013. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1, Miért nem az olvasót pakolod át?

2, Ez pont olyan, mint ha alaplapcserét csinálnál újrarakás nélkül, ergo amit 1. válaszoló mondott

2013. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek a gyors választ..megpróbálom amit mondtál csak attól tartottam nem ismeri fel a dvd olvasót..ha nem ismeri fel akkor nem tudom mi van...próbáltam telepíteni pendrive-ról de ez a gép nem tud arról bootolni.sajnos..
2013. márc. 11. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne ismerné fel? IDE maghajtó, jól kell jumperelni és fel fogja ismerni. Ennyi...
2013. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lajos54 ***** válasza:

"..próbáltam telepíteni pendrive-ról de ez a gép nem tud arról bootolni.sajnos.."

...mert a pendrive-od nem alkalmas rá alapból. El kell készíteni egy bootolható pendrive-t, mondjuk ezzel a programmal: [link]

2013. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"...mert a pendrive-od nem alkalmas rá alapból."


Szerintem meg inkább a gépe nem alkalmas rá alapból, mert egy régi gép, amire XP-t rak, van annyira régi, hogy ne tudjon pendrive-ról bootolni...

2013. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lajos54 ***** válasza:

Ha van USB csatlakozója (és a szövegből úgy tűnik van) akkor BIOS-ban azt is be lehet állítani a BOOT sorrend elejére. De ez csak akkor működik, ha a pendrive elő van készítve arra, hogy bootolható legyen. Erre való a linkelt program.

Tapasztalatból tudom, mivel használtam már néhányszor. Sőt, van egy másik linkem is, ezt is használtam már: [link]

2013. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha van USB csatlakozója (és a szövegből úgy tűnik van) akkor BIOS-ban azt is be lehet állítani a BOOT sorrend elejére"


Közel sem ilyen egyszerű. USB port már 15 éve is volt a gépen, de az arról való bootolás akkor még nem igen volt... Attól hogy a lapon van USB port még közel sem biztos hogy az beállítható a bootsorrendben, főleg egy régi gépen, tehát ha nem megy akkor előfordul hogy azért nem mert nem is támogatja a lapod...

2013. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lajos54 ***** válasza:
No persze először azt kellene eldönteni, mennyire régi gépről van szó. Először is a kérdező tudná eldönteni: meg kell nézni a BIOS-ban, be lehet-e állítani az USB-t bootolásra. Aztán a programot érdemes használni, végül "a puding próbája az evés". De ha a pendrive nincs felkészítve, arról semmiképp nem lehet telepíteni...
2013. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)Sikerült megoldani a kérdést..

Fehersrac válasza segített!

"Miért ne ismerné fel? IDE maghajtó, jól kell jumperelni és fel fogja ismerni. Ennyi.."


Ennek néztem utánna mert nem tudtam mi az hogy jumperelni, kivettem a DVD-ét hátul áttettem azt a kis műanyagot ahogy a réginél volt úgy csináltam az újnál is és felismerte.


Innentől már simán ment a dolog,az XP felment és most van még egy működő képes gépem tartalékban ez egy 2 GH pentium proci 1 GB memóriával és ABIT alaplappal ennyit tudok és ősrégi darab :)


Köszi mindenkinek a választ..!! Kellemes napot..!!

2013. márc. 14. 03:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!