Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy régebbi gépre Win XP vagy...

Egy régebbi gépre Win XP vagy Ubuntu 12.10 a jobb? Melyikkel gyorsabb?

Figyelt kérdés

A gépet még nem láttam de elvileg nem egy csúcskategória.

Pénteken kéne újratelepítenem de nem tudok döntést hozni hogy melyikkel lenne jobb.

A gépet csak alap dolgokhoz használják, például: böngészés a neten, film, word, pdf fájlok, zene.


2013. márc. 12. 18:12
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Hát ha régebbi gép, akkor Ubuntuból SE egy 2012-est kéne feltenni. Szerintem 10.x-et. vagy ha még annál is gyengébb, a 10.x-ből volt Netbookra és régi gépekre való zanzásított verzió, ami sajnos újból már nincsen.


Ha leírod a gép paramétereit talán az segít.

2013. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább az XP-t javasolnám.
2013. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Utolsónak! Xp-t inkább ne akarjon felrakni, ha nem akar káromkodni, mert szar. Régebbi gépekre ubuntuból nyílván egy régebbi lenne jó, de mivel azok támogatása már lejárt, így a Lubuntu 12.04 tökéletes lesz. Ez direkt régi gépekre való kis gépigényű oprendszer, tulajdonképpen ez is egy ubuntu csak más felülettel, az úgynevezett LXDE felülettel. Garantálom, hogy hasítani fog.
2013. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem valami jobban testre szabható disztrót érdemes. Mondjuk Arch, vagy valamely forkja.
2013. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!