Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A fényképesek, milyen programo...

A fényképesek, milyen programot használnak hogy megváltoztathassák a háttért?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Arra lennék kiváncsi hogy milyen programmal tudok magamnak beállitani egy új háttért.

Pl:Állóképen ( hogy magamat kivágjam és új háttér legyen,pl.:tengerpart,ilyesmi)

Nagyon fontos lenne.Válaszaitokat előre is köszi :D



#fénykép #kép #program #háttér #háttérváltoztatás
2013. márc. 12. 19:00
1 2
 1/12 anonim válasza:

Photoshoppal, csakis.



De ez egy egyáltalán nem egyszerű, bonyolult folyamat hogy élethű is legyen.


YOutube-on van róla tutorialok: "Youtube background change"


Soktól függ a háttércsere sikeressége, egy sima fehér hátteret könnyen kicserélhetsz akármilyenre, de egy teljesen színes, rendes környezetet átváltoztatni nehéz.


Ha eddig csak Painteztél, biztosan nem fogsz azonnal hátteret cserélni, de ha valamennyi történeted van ezzel kapcsolatban, akkor megoldható. Érteni kell hozzá, nekem sem ment elsőre, de egyáltalán nem lehetetlen dolog!

2013. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a profi fotósok általában az Adobe Photoshop alkalmazásait használják.

De, Neked ez is segíthet (ingyenes, magyar nyelvű is, és egyszerű használni!)

FotoMix...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2013. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tabaki ***** válasza:

"Photoshoppal, csakis."

250 ezerből megvan... A világért se használj Gimpet, vagy a kismillió egyéb kitűnő ingyenes programot, hallgass azokra, akik szerint 2 program létezik: Paint és Photoshop. Válassz!

[link]

2013. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Kíváncsi vagyok, Gimppel hogy változtatsz hátteret úgy, hogy minden második ember ne azon röhögjön, hogy oda van copyzva egy háttér...


Persze, szórakozásra jó.


De ha úgy akarsz hátteret oda rakni, hogy el is higgye minden ember, aki nem ezzel foglalkozik (mert az úgyis észreveszi) akkor igen, CSAKIS POHOTOSHOP az erre alkalmas szoftver.


Nem véletlenül a világ táján, mindenki ezt a szoftvert használja, a modellügynökségektől elkezdve az informatikai cégeken át, mindenki.


De természetesen gimppel is lehet hátteret cserélni, biztosan minőségi lesz...

2013. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:
Tévedsz.
2013. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:

+Persze, te nem hiszed el, hogy még némi finomítás árán sokkal jobbat is tudnék, de Kérdezőt talán meggyőzi:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2013. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Hát igen, ez tökéletes arra, hogy poénból kicseréljük, de azonnal észrevehető.


A kérdező kérdéséből viszont nem derült ki mire szeretné... Lehet neki ez a szint már sok is, de lehet facebookra szeretné ki tenni, mintha valójában ott lenne, akkor meg bőven kevés...

2013. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:

'Hát igen, ez tökéletes arra, hogy poénból kicseréljük, de azonnal észrevehető.'


Ebben történetesen igazad van, hiszen ott nem az illúziókeltés volt a cél, hanem a kivágás finomítására mutattam be némi csalást. Még ez is végrehajtható lett volna sokkal tisztességesebben ha nem kapkodom el a dolgot a gyors válasz érdekében.

Mindennek azonban semmi köze a Gimphez, annál inkább az én trehányságomhoz -- gondolom, ez is azonnal észrevehető. Ha Photoshoppal dolgozom ugyanezen a nívón, ugyanez lett volna az eredmény.

Természetesen tökéletesen megoldott kivágás esetén sem mutatnának hitelesen a képek. Eltér a szemcsenagyság, a színhőmérséklet, a világítás iránya, a háttér méretarányai sem logikusak... egyszóval gyakorlatilag semmi nem stimmel rajta, amire illendő lenne odafigyelni. Minderről megint csak nem a Gimp tehet, csak a szándékon múlt. Akkor vajon miről?

Várom a csattanós választ egy képmelléklettel, amelyet te illesztettél össze Photoshoppal, esetleg rövid magyarázatot is mellékelj, hogy Gimppel ez miért lehetetlen. Belinkelhetnéd a hátteret meg a figurát külön-külön is, hadd tegyek vele én is egy próbát.

2013. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

[link]


Talán magyarázat nem szükséges hozzá ;))


Amúgy Téged hivatalos magyar Gimp reklámozó szerv fogadott fel?

2013. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tabaki ***** válasza:

Gratulálok, igazán ügyes.

De, szükséges.

Hol van itt olyan, amit Gimppel ne lehetne? Semmi baj, nem ismered a Gimpet, ennyi az egész.


Ennyire bántó, hogy le akarom beszélni a kezdő Kérdezőt a világ legdrágább profi programjáról, amelyre a tudásszintjét tekintve még vagy öt-tíz évig semmi szüksége? És én vagyok ezután a reklámember? Fura logika.

2013. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!