Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy teljesen üres laptopom...

Van egy teljesen üres laptopom valaki leírná miket telepítsek rá, hogy a lehető leggyorsabb és leghasználhatóbb legyen?

Figyelt kérdés

Ez egy HP Pavilion G6 1213eh laptop. Megvettem de semmi nincs rajta, a boltban azt mondták feltelepítik nekem a Windows-t de elég sokat kértek érte. Szóval most itt van full szűz, szereztem egy Windows 7 Ultimate telepítő cd-t 64 biteset, szervízcsomag 1-el, ebben semmi buherálás nincs, csak a Microsot frissítések vannak benne, így nem kell azzal is külön szenvedni telepítés után. Van egy alap Windows 7 dvd-m is, egy pár éves.

Na már most leírná nekem valaki, hogy telepítés után miket kell feltelepíteni, hogy minél gyorsabb és jobb legyen. Azért írom így, mert tesóm is vett egy gépet több mint 1 éve, amikor feltelepítették neki, akkor minden szuper volt, és kb 3 hónap után a Wifi folyamatosan ledobálta, egyre több hiba jelentkezett neki, döglassú lett aztán már vagy 3szor újra telepítette ezek miatt, de most mindig max 1 hónapig használható azután belassul. Egyébként tudja valaki hogy ez mitől van??

Nem akarok én is így járni. Nézegettem tesóm gépén az illesztőprogramokat, mert cd-t nem adtak hozzá. Ez elég nehézkes mert van hogy 10 féle közül választhatsz, úgy hogy nem tudod melyik kell, de pl a Wifit mondták hogy úgy tudom kitalálni melyik kell hozzá, hogy kiszedem az aksit és ott benne van írva, hogy Atheros, szóval az Atheros driver kell. A többi driver kiválasztásához van valami tippetek??

Aztán ha végeztem a Windows meg a driverek telepítésével mit kell feltelepíteni rá? Filmekhez, zenéhez, internethez, cd-dvd íráshoz, játékokhoz, és munkához használnám. Ha tudtok ezekre alkalmatos programokat akkor írjátok már meg. Azt például tudom, hogy a szövegszerkesztéshez a Microsoft Word a jó.

Tudom idiótán hangzik a kérdés, de nem ebben nőttem fel, nem is akartam használni, de rákényszerültem.

AMD RADEON HD6520G 3024MB videókártya, 4 GB Ram, négymagos ~1,4 Gigaherzes processzor van a gépbe


2013. márc. 12. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

kezdenem azzal .hogy nincs garancia semmire...ezt egy hivatalos szervizes mondta nekem anno


mert minden a hasznalattol fugg , ha nem hasznalod valoszinuleg pont ugyanolyan marad , mint amilyen a telepites pillanataban volt


nekem altalaban egy napomba telik mire beallitok valakinek egy gepet , es abbol a telepites es a driverek kb. masfel ora es utana jonnek az egyedi keresek pl. de jo lenne egy ilyen meg olyan progi ,de sajnos konkret keres nincs..erre mutatok 3-4 verziot es jon a toprenges ,hogy melyik tetszik


szoval nem egy egyszeru kerdes , egy jo havert javaslok segitsegnek es egy szabad delutant

2013. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anti paladin ***** válasza:

Ha nincs haver:

1: win7 telepítés

2: alaplap driver telepítés

3: vga driver telep.

4: hang, wifi stb telepítés


driverek forrása az alábbi linken:

[link]


Programok:

Film és zene: Vlc Player. Nem kell hozzá telepíteni mindenféle akármit és automatikusan megkérdezi kell-e az újabb verzió ha kijön.

Képnézegetés: Irfanview. A magyarítást azt hiszem külön kell letölteni hozzá.

Internet: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera.

Dvd írás: Passz, 5-6 éve nem írtam lemezre.

Szövegszerk: LibreOffice, Openoffice. Elvileg ugyanazt tudják mint a word.

Vírusírtó: Én a pandát szerettem amíg kellett. Fizetős. A nod32-őt és az Avastot szokták ajánlani. Ami fontos hogy a háttérben futó állandó vizsgálat KI LEGYEN KAPCSOLVA mert használhatatlanná lassítja a gépet. Sőt, sztem az a legjobb ha hetente csak egyszer indítod el és a közbenső időszakban csak a tűzfal van bekapcsolva.

A fent felsorolt programok nagy előnye hogy ingyenesek ha ez szempont.



Ennél többet sajnos nem tudok segíteni.

2013. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:

Elfelejtettem: a programok rész teljesen szubjektív, ezzel a kombinációval volt idáig a legkevesebb gondom, főleg az új verziók megjelenése esetén.


És a kérdés nem idióta. Kényszer szülte. :)

2013. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget!

Egy kérdésem maradt, nem találom az alaplap drivert a felsorolásban. Ha nem telepítem fel nem lesz gond? Találtam egy HP notebook rendszer-BIOS frissítés (AMD processzorok) ez lenne az? Gondolom ez nem az alaplap..

2013. márc. 13. 14:58
 5/6 anti paladin ***** válasza:

Bios frissítésbe ne kezdj ha nem tudod egészen pontosan mit csinálsz. Ha valami félresikerül, jó eséllyel kukaéretté válik a gép.

Ha minden drivert felpakoltál amit az oldalon találtál, valószínűleg hátradőlhetsz. :)

2013. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azért, mert alaplap driver nincs. :)

Alaplapi driverek vannak ezek tartalmazzák, hang, az usb, a hálókártya stb beállításait :)

2013. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!