Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8 már alkalmas...

A Windows 8 már alkalmas arra, hogy fő operációs rendszerem legyen?

Figyelt kérdés
A win 7 tökéletesen viszi a játékaimat, és jelenleg gépbővítést csinálok. Amikor megveszem az alaplapot és a processzort akkor feltehetem a win 8-at, vinni fogja a játékokat?
2013. márc. 15. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
alkalmas
2013. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

A windows 8 egy vicc. Az lehet, hogy viszi a játékokat, de gyakorlatilag egy okostelefonra készített (és már arra is elég vacak) felhasználói felületet húztak rá egy asztali rendszerre. Nevetséges.

Látszik, hogy a windowst is egyre inkább a hülyéknek készítik.

2013. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Elméletileg alkalmas, gyakorlatilag nem.
2013. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én már hozzászoktam a lagghoz, szóval a teljesítménybeli megnyilvánulás nekem nem számít. Tulajdonképpen az érdekel, hogy elindítja-e a játékokat!
2013. márc. 15. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki kritizálja egyáltalán kipróbálta már?

Csak kíváncsi vagyok.


Ugyan azokat a programokat viszi, amit a Win7 is vitt, illetve tökéletes alkalmas huzamosabb használatra is.

Sőt, ha több monitorod van esetleg, akkor jobb választás is, mint a Win7.


Használom már a végeleges kijövetele óta kb, eddig semmi gondom nem volt vele, sőt gyorsabban tudok benne bizonyos dolgokat elérni, mint a Win7-ben.

Csak hát venni kell a fáradságot és megnézni esetleg 1-2 billentyű kombinációt és elolvasni pár leírást és nem úgy elé ülni, hogy ez sz*r.

2013. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:

- A csempés felület asztali gépre használhatatlan. Ormótlan és nem praktikus. Teljes képre nyílik minden (hol is vannak akkor az ablakok?... miért is Windows a neve?), nem látod egy gyűjtőhelyen, hogy milyen programok futnak.

- Start menüt kiszedték, csak 3rd party programmal lehet visszatenni, ha te mégis a korábbi felületet szereted.

- Még kevesebb beállítási lehetőség, mint eddig

- Puritán, lapos felület (szerintem ronda, hogy minden lapos, tiszta 90-es évek feeling)

- Csökkentett módot csak körülményesen lehet elérni (szívassuk még jobban a rendszergazdákat)

- Ribbon menü mindenhol (a Tajgetoszról kellene ledobni, aki kitalálta)


De hogy jót is mondjak róla:

- végre normálisan megcsinálták az autorun fukciót. Nem indít mindent rögtön, hanem kérdez, ráadásul diszkréten teszi ki az infót és nem nyomja a pofádba, mint eddig.

- szintén értelmesen meg van oldva, mikor választanod kell alap böngészőt ill, hogy melyik file-t mivel akarod megnyitni (ideje volt, Linux már vagy 8 éve tudja ezt)

2013. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"- A csempés felület asztali gépre használhatatlan. Ormótlan és nem praktikus. Teljes képre nyílik minden (hol is vannak akkor az ablakok?... miért is Windows a neve?), nem látod egy gyűjtőhelyen, hogy milyen programok futnak.

- Start menüt kiszedték, csak 3rd party programmal lehet visszatenni, ha te mégis a korábbi felületet szereted."


A startmenü HELYETT ott a csempés felület.

Ablakos alkalmazásokat ugyan úgy lehet futtatni, az aszal ugyan úgy létezik.

Váltani pedig a sima és a csempés nézet között ugyan úgy lehet, ahogy eddig a start menüt is meg lehetett nyitni, a billentyűzeten a Windows gombbal. (Vagy a bal alsó sarokba húzott egérrel.)


Miért állítod, hogy használhatatlan?

Igen, érintőképernyőre lett tervezve, de egérrel is GOND NÉLKÜL használható, pillanatok alatt bármit el lehet indítani, ráadásul rendezgethető, hogy egyáltalán mi legyen rajta és mi nem.

(+ Könnyen lehet rá dinamikus alkalmazásokat tenni vagy készíteni.)


"- Még kevesebb beállítási lehetőség, mint eddig"


Tök ugyan azokat lehet beállítani, mint eddig.

Ugyan úgy ott a vezérlőpult, ami egy az egyben azonos a korábbiakéval.


"- Puritán, lapos felület (szerintem ronda, hogy minden lapos, tiszta 90-es évek feeling) "


Ez szubjektív eléggé, ez a "letisztultság" most jön/jött újra divatba.

Nekem például így tetszik ebben a formában, amit alapból ad.


"- Csökkentett módot csak körülményesen lehet elérni (szívassuk még jobban a rendszergazdákat)"


Mert olyan baromi gyakran kell...

Pont, hogy a rendszergazdáknak nem kell nagyon a csökkentett mód.

Lehet én vagyok már nagyon hozzászokva a konzolokhoz, de jelenleg 5 szervert felügyelek és ha valami olyan nagy gond van, akkor amúgy is live cd-t bootolok és úgy oldom meg.

Őszintén szólva az elmúlt 10 évben összesen ha 1* kellett a csökkentett módhoz nyúlnom... (Pedig nem kevés géppel volt dolgom.)


"- Ribbon menü mindenhol (a Tajgetoszról kellene ledobni, aki kitalálta)"


Miért is?



"- végre normálisan megcsinálták az autorun fukciót. Nem indít mindent rögtön, hanem kérdez, ráadásul diszkréten teszi ki az infót és nem nyomja a pofádba, mint eddig."


Win7 is kérdezett már.


"- szintén értelmesen meg van oldva, mikor választanod kell alap böngészőt ill, hogy melyik file-t mivel akarod megnyitni (ideje volt, Linux már vagy 8 éve tudja ezt)"


Szintén ezt korábban is tudta a Win, még az XP is megkérdezte, hogy mivel akarod megnyitni a fájlt, csak nem tette ezt ennyire "látványos" ablakkal.



A Win8 fő eltérése a 7-estől a start menü helyetti csempés kezdőképernyő. A többi dolog maradt a "régi".

Eleinte én is úgy álltam hozzá, hogy ez milyen sz*r már, de 1 hét használat után igencsak meggyőzött.

2013. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!