Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógéphez értők, miért...

Számítógéphez értők, miért van ez, hogy a fényképeim mappáinak tartalmát máshogy "számlálja", indexálja (l. Ent bőv. )?

Figyelt kérdés
Tehát van 20 mappám. Az első 10-nél ha rámegyek a mappára (annak tulajdonságaira), akkor eggyel több képet számol, mint amennyit tartalmaz a mappa. Tehát van mondjuk egy albumban 108 képem, és ha a mappa tulajdonságaira megyek, már 109-et ír. Gondolom valami indexált fáljt hozott benne létre, vagy nem tudom. A másik 10 (újabb) mappáimnál már "jól számolja". Mitől lehet ez? Nem állítottam át semmit időközben, hiszen nem is tudom, mitől van (volt ez a többet számolás). Melyik a "jó"? Van egyáltalán ennek valami jelentősége?
2013. márc. 15. 13:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Na, arra már rájöttem, hogy azóta "számolja jól", mióta új gépem van 1 éve. Akkor ezen valami nincs beállítva úgy látszik, ami a régin igen. Van egyáltalán ennek valami jelentősége? Mitől van ez?

Ha valami nem érthető, megpróbálom jobban leírni. :)

2013. márc. 15. 13:43
 2/16 anonim ***** válasza:

Képeket tartalmazó mappákban miniatürizált nézetben a windows létrehoz egy thumbs.db nevű fájlt.


[link]

2013. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre tippeltem. Ezért számol eggyel többet, ha a mappa tulajdonságainál nézem. És 1 éve, mióta új gépem van, ezt miért nem teszi? Fontos ez egyáltalán?
2013. márc. 15. 13:45
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezen a gépemen Win 7 van, a régin XP volt, ha ez számít valamit.

Be van jelölve ugyanúgy minden mappára az, hogy a tartalomindexelés engedélyezett, ezért nem értem.

2013. márc. 15. 13:50
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt találtam még: [link]

Tehát nem is baj, hogy nem indexeli? Nekem úgy látszik alapból ezen a gépen be se volt állítva?

2013. márc. 15. 13:57
 6/16 A kérdező kommentje:
[link] - meg ezt olvasom. Tehát akkor nem gáz, ha nincs ez a Thumbs, úgy látszik, a régi gépem hozta ezeket létre.. De gondolom az se baj, ha a régi mappáimban ottmarad, bajt se csinál, nem? Mert csak úgy tudnám megszüntetni, ha azoknak a mappáknak a tartalmát átmásolnám egy új mappába, úgy eltűnne a Thumbs. Csak elég sok mappáról van szó, felesleges, nem?
2013. márc. 15. 14:01
 7/16 A kérdező kommentje:
Amit itt ír az utolsó cikkben, hogy hol kell kikapcsolni: Ne gyorsítótárazza a miniatűröket - nekem olyan a Win 7-nél alapból sincs.
2013. márc. 15. 14:05
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezt írja, hogy így kell 7-esen kikapcsolni:

For Windows Vista and Windows 7:


Click the Start button

Click on Control Panel

Click on Folder Options

Click on the View tab

Under the Files and Folders section check the button next to "Always show icons, never thumbnails"

Click on Apply



Nekem ez nincs kiikszelve, és úgy látszik, mégsem hoz létre?

Jajj, nem értem ezt az egészet...

2013. márc. 15. 14:14
 9/16 A kérdező kommentje:

Thumbs.db is a system file that contains the thumbnail cache--a collection of thumbnail images for photos, documents, Web pages, and so on--for a particular folder. It saves Windows XP from having to render the thumbnails individually each time you open the folder, instead displaying them lickety-split. Vista and Windows 7 each store their thumbnails elsewhere, which is why you don't see such a file on newer systems.



Itt a válasz, köszönöm (magamnak :D). Tehát ezért nem látszik már az új gépemen, a Win 7-nél a mappákban a Thumbs, mert máshova teszi. De ha nem kapcsolom ki, az se csinál bajt, ugye? Annyi helyet gondolom nem foglal, meg hát valamire csak jó, nem?

2013. márc. 15. 14:17
 10/16 A kérdező kommentje:
[link] - itt pl. nem is ajánlják a törlését. Tehát, már csak annyi a kérdésem, hogy nem baj-e, ha nem kapcsolom ki? :)
2013. márc. 15. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!