Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepítése, Windows...

Windows telepítése, Windows alól. Másik gépbe kellene. Megoldható?

Figyelt kérdés

Szeretnék feltelepíteni egy windows 7-et egy külső hordozóban lévő merevlemezre, erről a gépemről, amit aztán át tudnék vinni a másik gépünkre, amin az lenne a fő oprendszer. Ennek oka az, hogy a másik gépen valami gond van a boot-tal, így nem tudom azon telepíteni a windowst.

Megoldható ez valahogyan? Csak egyszerűen telepítsem fel arra a merevlemezre, és utána tegyem vissza a másik gépbe?



2013. márc. 15. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


probáld meg így

2013. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


vagy itt van a kűlső merevlemezről windows telepítése infó!

2013. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ezt kérdeztem :) Rendesen dvd-ről telepíteném a windowst a jelenlegi rendszeremből, csak arra a merevlemezre, amit a másik gépből vettem ki. Utána pedig visszatenném a másik gépbe, és az lenne az fő operációs rendszer.
2013. márc. 15. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább ahogy az első írta, mert ez így nem fog menni ahogy te leírtad. Ezen telepítesz, aztán átteszed egy teljesen másik gépre, jobb esetben el sem indul rajta az oprendszer. Az oprendszert MINDIG azon a gépen kell telepíteni, ahol használni fogod, még akkor is ha nem tudsz bootolni, mert nem tudod beállítani...
2013. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha hasonló (felépítésű, kategóriájú) a 2 gép akkor még sikerülhet is (én anno win98-cal sikeresen megcsináltam, és ha már annak ment...), csak ahogy elindítod, azonnal elkezdi telepíteni az eszközöket, és vszeg végig kell menned mindenen, amit amúgy a telepítéskor a másik gépen (beavatkozás nélkül) megcsinált.

Meg még az is vszínű, hogy a bootolási dolgait is rendbe kell tenned.

[link]


Úgyhogy a "Csak egyszerűen telepítsem fel arra a merevlemezre, és utána tegyem vissza a másik gépbe?"-nél összetettebb, és kétséges a kimenetele a dolognak.


És mi lenne, ha a dvd-írót tennéd át, és az hátha megoldaná, vagy esetleg hozzáértő ember megcsinálná a gépet.


De ugye nem azt hívod bootolásnak, hogy futó win7 alatt berakod a telepítőlemezt, és nem indul automatikusan? - mint azt itt sok helyen olvastam

2013. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmit sem áttenni ebből a gépből a másikba, mivel azon csak IDE csatlakozók vannak. A boot sorrendből a hdd-t is kivettem, és úgy sem bootol be se pendrive-ról, se dvd-ről. Ilyet még nem tapasztaltam. Egyszerűen kihagyja rendszerindításkor...
2013. márc. 16. 09:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval a legnagyobb gondom az, hogy a boot nem működik a másik gépen. Ami a kérdésem volt fent, azt már rájöttem, hogy nem kivitelezhető!
2013. márc. 16. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:

van sok olyan gép ami - ha elég régi - még nem támogatja az USB-s bootolást...


Esetleg 1000-ért tudsz venni hozzá átalakítót:

[link]

2013. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!