Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik OpenSUSE...

Miért nem működik OpenSUSE alatt a youtube?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem az OpenSUSE 13.3-at. Mikor a firefox böngészőt elindítottam, kérte a flash player telepítését...ráklikkeltem, kiírta, hogy keresi, de nem csinált semmmit. Vagy 15 percet vártam. Ekkore bezártam, rákerstem a flash player oldalára, kiválaszotttam a megfelelő menüt, és telepítettem "kézzel" a flas player-t. Azonban nem jeleníti meg így sem a videókat. Csupán annyi változott, hogy már nem írja ki, hogy keresi a flash player-t.


Hogyan orvosolhatnám a problémát?


2013. márc. 17. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
probald rootkent inditani a bongeszot ,terminalbol
2013. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt milyen paranccsal tehetem meg?
2013. márc. 17. 23:34
 3/7 A kérdező kommentje:
A terminált elő tudom hozni, de parancs hogyan tovább? firefox indítóparancsát nem tudom.
2013. márc. 17. 23:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben sikerült, terminálból elindítottam a Firefox-ot, de úgy sem ment.
2013. márc. 17. 23:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Tedd fel a Chromium-ot, próbáld azzal.

De egyébként Flash playernek benne kellene lennie a repoba, onnan telepítsd.

2013. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy repo-ból elepítsem?

Kár volt kihagyni megjegyzésként, de életemben másodszor látok Linux-ot.

2013. márc. 17. 23:59
 7/7 Szecsői Tibor ***** válasza:

Ha kezdő vagy Linux-ügyen, az OpenSUSE nem biztos, hogy a legjobb választás. Ezzel nem mindenki ért egyet, de talán Ubuntuval jobban járnál elsőre (nem a legjobb distro messze, de szerintem kezdésnek optimális).

A kérdésedre a válaszom (életemben egyszer láttam OpenSUSE-t, de azt hiszem, ennek működnie kell):

indíts egy terminalt, és írd be, hogy:

rpm -qa | grep flash

Ha nem talál semmit, akkor:

zypper install flash-player

Utóbbit gyanítom, hoy root-ként kell megtenned, ahhoz pedig írd be, hogy su (nem tudom, a sudo működik-e OpenSUSE-val, a tippem az, hogy nem).

Hátha segít.

2013. márc. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!