Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha live cd-ról bootolok akkor...

Ha live cd-ról bootolok akkor még tudom nyitni a merevlemezen lévő programokat?

Figyelt kérdés
Pl tudok live cd-ről super máriózni

2013. márc. 18. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A CD-ről bootolható Live operációs rendszerek többsége Linux.

Linux alatt nem futnak a Windows-os szoftverek.

Illetve van egy "Wine" nevű szoftver Linux-ra, amivel elméletileg a Windows-os szoftverek egy része futtatható, de kétlem hogy ezt a szoftvert beletennék egy LiveCD-be.

2013. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
van xp live cd arról megoldható?
2013. márc. 18. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan programok, amelyek a telepítés ellenére sem kötődnek jobban az oprendszerhez, csak egy ikon erejéig az asztalon (pl. több játékprogramot is láttam már, hogy d:-re lett telepítve, és amikor az xpt újrarakták, akkor csak egy új ikont ki, és kész, futott). Szal programja válogatja, ki kell próbálni.

De azért azt jó ha tudod, hogy a livecds xp kissé lomhább, és ramdisket hoz létre a ramban, amivel már egy adag memóriát lefoglal, ezért ha nincs elég sok ramod, akkor cumi. Sztem nem fognak olyan pengén futni a progik.

2013. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az nem téma ramom van elég

meg találtam egy nagyon fasza kis livexp-t

2013. márc. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!