Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom az IP címemet...

Hogy tudom az IP címemet megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Halottam olyanról is, hogy dinamikus az IP cím tehát mindennap más... Hogy tudok ilyet csinálni??
2013. márc. 18. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az előfizetők nagy részének ilyen IPcíme van...
2013. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dinamikus IP-t nem tudsz csinálni, az a szolgáltatódtól függ. Valószínüleg egyébként az van. Az az egy nap sem igaz már, régen volt az mikor naponta cserélték az IP-ket.


Húzd ki a konnektorból a modemet, majd pár perc múlva dugd vissza. Ha szerencséd lesz, megváltozik az IP címed.

2013. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szolgáltatónál vagy? Routert használsz? mobilneted van? ADSL? Kábelnet?


Szolgáltató válogatja mennyi ideig kapsz dinamikus IP címet (Lease time). A UPC akár fél évig is, a digi lan kb. 7 napig, de ha a routert újraindítod akkor új IP címet ad. Ha lecseréled a routert és e miatt új MAC címe lesz akkor is új IP címet kapsz.


Fix IP címet (nem dinamikust) a legritkább esetben sem kapsz, csak ha külön pár ezer Ft-ot fizetsz érte.


Mobilnetnél ahogy újracsatlakozol, szintén új IP címet kapsz.

2013. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

UPC -nél (dinamikus) nekem lassan egy éve ugyan az...


(Parancssorból (futtatás: cmd) ipconfig /renew -el változtatod meg az ip-t.)


Ha proxy server-t használsz azzal megváltoztathatod az ip- d.

[link]

itt leellenőrizheted.

[link]

proxyk lassítják a netet, így akkor érdemes használni ha gyors a neted!


A proxy switcher nevü progi (fizetős!) változtatja meg automatikusan a proxy-kat a beállított időközönként megkeresi és ellenörzi hogy élnek -e.

2013. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A T-home-nál vagyunk vezetékes netünk van, és wifink is vagy így... Egyébként köszönöm a válaszokat. ÉS akkor a T-home megváltoztatja mindig? vagy nem???
2013. márc. 19. 19:42
 6/7 A kérdező kommentje:
És csak anyit csináljak hogy kapcsoljam ki a routert aztán kicsit később kapcsoljam vissza? ennyi?:DDD
2013. márc. 19. 19:43
 7/7 csacsi2 ***** válasza:

Akkor van statikus ip címed ha azért + 4000 -forintot fizetsz.ekkor azt megváltoztathatod.


Ha dinamikus az ip-d akkor azt a szolgáltató változtatja időközönként (akár félévenként, nem te szabod meg). Ha újrakéred a DHCP- től az ip-t akkor ugyan azt fogod visszakapni.


Ha proxy -t használsz akkor a te ip-d -a proxy kiszolgáló ip-je lesz.

2013. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!