Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a win8 sima és...

Mi a különbség a win8 sima és az OEM között?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom h itt már nem ugyanazt jelenti mint az előzőknél.

2013. márc. 19. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az OEM eredetileg az Original Equipment Manufacturer rövidítése, azokat a nagyobb cégeket takarta, akik ipari menyiségben állítottak elő kész számítógépeket, Ők vásároltak/vásárolhattak ezekre a gépekre OEM licenszelt rendszereket, később ez hígult és bárki számára elérhetővé vált aki gépeket épített. Most azt hiszem ott tart a történet, hogy csak akkor legális, ha valamilyen egyéb hardver is szerepel a számlán, pl. egy SSD vagy egy HDD amire telepíteni fogod, de jobb ha egy komplett rendszert vásárolsz mellé, ne tudom ennek a pontos szabályozását, míg a dobozos verziót megveheted magában is és arra telepíted amire akarod (értelemszerűen a többi felhasználási feltételt nem sértve).
2013. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hányszor használhatom fel pl újratelepítés után a simát? És hány ember használhat egy cd kulcsot?
2013. márc. 19. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem újratelepítés annyiszor ahányszor szeretnéd és egy ember használhat egy cd kulcsot egy pc-n, mindkettő esetben (szerintem).
2013. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Az OEM verzió Win8-nál géphez kötött, tehát ha teljesen kinyiffant a géped, nem teheted (nem tudod feltenni) másik gépre. Vagyis buktad a Windowst is, nem csak a gépet...

A teljes verziót nyugodtan átviheted az újabb és újabb gépedre, de csak úgy, hogy előtte a régiről "maradéktalanul" eltávolítottad. Valahol olvastam még decemberben olyasmit, hogy otthoni gép esetén még a laptopodra is valahogy felteheted ugyanazt, de nem emlékszem pontosan a részletekre. Kerestem, de csak az OFFICE termékekre vonatkozókat találtam hirtelen.

A "Dobozos verzió" név jelentése is változott kicsit, mert a 8-nál már alapesetben nincs telepítő lemez. Ha neked mégis kell, megveheted úgy is, de lényegesen drágábban...

2013. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!