Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Asus eee pc 800 mhz 512 ddr2...

Asus eee pc 800 mhz 512 ddr2 ram 2gb ssd netbookra milyen op rendszer menjen?

Figyelt kérdés
Az erdekelne,hogy egy ilyen netbook ra melyik az a rendszer.ami támogatja az ssd lemezt, és nem nyitja ki. Olyan kellene, ami 2gb ssd-n megy. Ha tudtok ilyet, akkor azt is irjatok meg, hol lehet letölteni. A segítséget köszönöm elöre is!
2013. márc. 20. 07:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami nem nyirja ki az ssd t. Az xp hosszútávon megöli,erre a következtetésre jutottam. Ha van köztetek olyan, aki ezekkel foglalkozik, az írjon. :)
2013. márc. 20. 07:26
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Én vagy Win7-et vagy Win8-at tennék rá, az XP sem nyírja ki egyébként szerintem, de az XP egy több mint tízéves rendszer, "nem illik" már használni. Nálam egy jó ideje Win8 van és a Vertex 4-es OCZ SSD-mmel is jól kijönnek. Arra figyelj, hogy (bár valószínűleg 32bites a CPU) a CPU utasításkészletének megfelelő (tehát ha mégis 64bites akkor x64-es) rendszert telepíts.


Ha hasznos voltam kérlek bökj a zöld kezecskére. Köszi!:)

2013. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen új, minimál linuxot tennék rá.
2013. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2

Az megnézném amikor egy 2 GB SSD-re felteszel egy win7-et, ami alapból 15-16 giga. :)


Erre a gépre leginkább valamelyik kisebb, 2.6.33-as kernelverziót használó linux.

2013. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Ezer bocs, azt hittem, hogy a RAM 2GB, reggel van még. Akkor viszont valóban a Linux lesz a győztes, mondjuk én ubuntus vagyok de nem vagyok egy nagy linuxos szóval erről inkább olyan írjon aki ért is hozzá. :)
2013. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ubuntu támogatja vajon az ssd t? Igazából olyan rendszer kellene, amihez a gép drvereket is le lehet tölteni.
2013. márc. 20. 09:36
 7/9 anonim ***** válasza:

A megfelelő programokkal támogatja. Nem hiszem, hogy probléma lenne a driverekkel.

Ugyanakkor ez a teljesítmény az Ubuntuhoz a meglátásom szerint kevés lesz. XFCE-vel még talán eldöcögne, de lehet, hogy érdemesebb lenne még minimálisabb linuxot keresni.

2013. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából a legjobb az a rendszer lenne, amit az asus "gyárilag" tett fel rá.... de hogy ezeket milyen rendszerrel adták ki....? Az jó kérdés.Meg az is, hogy a régebbi linuxok közül melyik kezelte megfelelõen az ssd t.
2013. márc. 20. 11:20
 9/9 A kérdező kommentje:

na ezt tettem fel. ez már jobb lesz mint az xp? :)


[link]

2013. márc. 20. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!