Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet áttelepíteni...

Cydor kérdése:

Hogyan lehet áttelepíteni régi gépről (win7 x86) újra (win7 vagy win8) minden programot azok beállításival?

Figyelt kérdés

a windows áttelepítő sajnos nem hozott megoldást

azt szeretném hogy a total commandert minden beállításával, ftp kapcsolatok stb

corel draw beállításaival, photoshop beállításaival, dreamveawer ftp kapcsolatokkal, beállításaival, meg ha lehet a többit is.

a kisebb programokat mint vírusírtó, meg tömörítő stb átvitte, de nem az a sok munka újrahangolni.



2013. márc. 20. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs igazán jó megoldás, ha van is ami ezt ígéri, valószínűleg nem valós, működésében pedig nem fog eredményt hozni, lassú és instabil lesz az "új" rendszer. A programok többsége, telepítéskor nagyon sok helyre ír, sok mindenen változtat (pl.:registry, hogy csak egyet említsek a sok közül) amit csak az adott szoftver telepítője tud, ezek az áttelepítő (fél)megoldások nem, így nem igazán fog működni.


Egy dolgot tudsz tenni, most megcsinálod, szépen újratelepítesz mindent és Acronis True Image-el vagy Ghost-al készítesz egy lemezképet arról az állapotról amikor minden fent van és "belakdtad" a rendszert, ez viszont helyigényes és rosszabb esetben több merevlemezt/partíciót igényel mivel a többi adatodat (ami nem a rendszer ill. a feltelepített programok, pl. zenék, telepítők, egyéb dokumentumok akármi) kénytelen vagy a lemezkép elkészültéig máshol tárolni, különben a kép hatalmas lesz és problémás lesz tárolni.


Ha hasznos voltam kérlek bökj a zöld kezecskére. Köszi!:)

2013. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 jól írta. Én azt "szoktam" csinálni, hogy a programok beállításait mentem ki (Application Data, Dokumentumok), sőt amiről tudom, hogy kb portable módon működik, azt eleve vissza sem teszem a rendszermeghajtóra.
2013. márc. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi, ezt én is tudtam.

a ghostolás sajnos sohasem vált be, ideiglenes megoldásnak jó, de egy ghostolt rendszer nálam sokkal hamarabb összeomlott mint a rendesen telepített.

2013. márc. 20. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!